"> تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیم - مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیم

تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات

یکی از عواملی که باعث می شود زن و شوهر همدیگر را درک نکنند و منجر به بروز مسائلی در خانواده و زندگی مشترک بشود  تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات می باشد.

هر زنی و هر مردی با توجه به عواطف و احساساتش نسبت به محیط اطرافش عکس العمل نشان می دهد. پس بی دلیل نیست که مردان و زنان متفاوت عمل می کنند آنهم به گونه ای که رفتار هر یک از آنان برای دیگری قابل قبول نیست !

اولین و مهمترین تفاوت زنان و مردان ، به عواطف و احساسات قوی زنان مربوط است. محور اصلی روحیات زن که او را از مرد متمایز می کند ، عاطفه و احساسات است.

عاطفه و احساس ، هر چند از ویژگی های مشترک زن و مرد است ، اما نیرومندی آن در زن به حدی است که او را به کلی از مرد متمایز می سازد و سرچشمه ی بسیاری از ویژگیهای فرعی او می شود.

برخورداری از عواطف سرشار درونی ، موجب لطافت روح زن و افزایش رقّت قلب اوست. به همین علت ، اثر پذیری زن از عوامل تحریک کننده ی احساس ، بسیار بیشتر از مرد است ؛ به گونه ای که زن در بسیاری از موارد مسائل را از دریچه ی عاطفی می نگرد و بیشتر ، احساس و عاطفه ، نقش تعیین کننده ای در زندگی درونی او دارد.

در مقابل، برخورداری مردان از ” شدت و قوت ” یا ” نیرومندی و توانایی ” و فضائل برخاسته از آن ، همچون شجاعت ، قاطعیت ، مدیریت و امثال آن از ویژگیهای وجودی مرد است.

خانواده به همان اندازه که به لطافت روح ، احساسات و عواطف سرشار زن نیازمند است ، به قدرت ، قاطعیت ، تدبیر ، مدیریت و رهبری احتیاج دارد و چون این ویژگیها به طور طبیعی و فطری در مرد قوی تر است ، اسلام مسئولیت اداره و مدیریت خانواده را بر عهده ی او نهاده است.

تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیمwww.mehcom.com

تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیمwww.mehcom.com

با توجه به این تفاوت ، وظیفه مردان چیست؟

مردان بدانند که هر زنی خود را به شدت نیازمند ابراز محبت ها و احساسات شوهرش می بیند ، هیچگاه از ابراز علاقه های او سیر نمی شود و برای دریافت آن بی تابی می کند. زن تاب تحمل قهر و بی توجهی شوهرش را حتی به طور کوتاه مدت ندارد .

از این رو لازم است مردان در این امر کوتاهی نکنند و بیشترین ابراز محبت را نسبت به همسر خود انجام دهند. با این کار آنان از همسرانی با نشاط ، سرشار از عشق و آماده برای برآوردن نیاز ها و خواسته هایشان بهره خواهند برد.

پیشنهاد مطالعه:  آیین همسرداری در احادیث اسلامی - اخلاق زن و شوهر

با توجه به این تفاوت ، وظیفه زنان چیست؟

زن ها باید به این نکته آگاه باشند که مردان به دلیل ضعیف تر بودن احساسات و عواطف در آنان به شدت نیازمند روح لطیف و احساسات قوی آنان هستند.

هر مردی خواهان همسری مهربان و دوست داشتنی است که با سر پنجه عطوفت و محبت خویش ، غبار غم و رنج و خستگی را از لوح دل او بزداید و در تمام غم ها و شادی های زندگی در کنارش باشد و با اخلاق خوش ، روح پر از احساس خود را در قالب افسرده ی او بدمد و کام او را با مهربانی و ملایمت شیرین کند.

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده برتر-اصول همسرداری موفق

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق-www.mehcom.com

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق خرید اینترنتی اموزش مسائل زناشویی ،خرید پستی آموزش روابط زناشویی ، آموزش رفتارهای زناشویی، خرید اینترنتی دی وی دی آموزش روابط زناشویی آموزش خانواده : آموزش رفتارهای زناشویی آموزش تحکیم پیوند زناشویی آیا شما هم بدنبال داشتن یک خانواده موفق هستید ؟ آیا شما می خواهید که بهترین همسر دنیا باشید ؟ … ادامه مطلب »

******************************************************************************

1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی برای خانواده موفق داشتن

1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی برای خانواده موفق داشتن

 1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی – اورجینال چگونه خانواده ای موفق داشته باشیم ؟ راز و رمز زندگی خوب چیست ؟ روش های موفقیت در زندگی مشترک را بیاموزیم ؟ دسته نرم افزار کاربردی زیردسته روانشناسی و متافیزیک آموزش بهبود کیفیت زندگی- اورجینال آموزش داشتن زندگی آرام- اورجینال کلیدهای بهبود زندگی- اورجینال به یکدیگر مهر بورزید اما از مهربند … ادامه مطلب »

پیشنهاد مطالعه:  1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی برای خانواده موفق داشتن

******************************************************************************

نرم افزار فوق العاده برای تناسب اندام-چاق شدن-لاغر شدن

نرم افزار رژیم غذایی و تناسب اندام

تناسب اندام – چاق شدن – لاغر شدن مجموعه رژیم غذایی و تناسب اندام صدف چگونه تناسب اندام داشته باشیم ؟ چگونه لاغر شویم ؟ چگونه چاق شویم ؟ چگونه بدون رژیم لاغر شویم ؟ چگونه بدنی زیبا داشته باشیم ؟ چگونه بدون ورزش لاغر شویم ؟ چگونه رژیم لاغری بگیریم ؟ چگونه رژیم غذایی بگیریم ؟ چگونه مراقب اضافه … ادامه مطلب »

******************************************************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید دی وی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×