مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

درمان یبوست

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

مهکام درمان بیماری یبوست چیست

مهکام درمان بیماری یبوست چیست

بعضی از غذاها در انسان اختلالی به نام یبوست ایجاد میکند از جمله این مواد الکل ، گوشت گاو کنسرو ماهی ، شکلات ، پنیر های کهنه و فاسد شیر های غلیظ و قند دار ، نان سفید ، بسکوییت ، شیرینی های خشک ، رشته فرنگی ، نخود ، لوبیا ، باقلا ، انواع ساندویچ ، سفیده و زرده تخم مرغ ، سیب زمینی و به خصوص سرخ کرده آن میتوان باعث این عارضه شوذد. اما برای درمان آن میتوان از داروهای خانگی استفاده کرد.
چند شربت برای رفع یبوست بزرگسالان
20 گرم گل بابونه ر ابه مدت بیست تا سی دقیقه در یک لیتر آب جوش دم کرده بعد از هر غذا دو فنجان از آن میل کنید .
اگر آلوی تازه و رسیده را صبح ناشتا به همراه نان ((چاودار)) به جای صبحانه صرف کنید . غذای کاملی علیه یبوست مزمن است . در صورت در دسترس نبودن آلو یا آلوچه تازه و رسیده می توانید از مربا یا کمپوت آن استفاده کنید.
جوشاندن 15 تا 20 گرم ترخون در یک لیتر آب برای درد های معده و یبوست مفید است .
شیره تخم کدو دارای خاصیت ملینی است وبرای یبوست های شدید توصیه می شود صبح ناشتا یک فنجان از آن را بنوشید .
5 تا 10 گرم تخم اسفناج را در یک فنجان آب جوش دم کنید . این دم کرده ملین است و در درمان یبوست معجزه می کند .
درمان یبوست در کودکان
شربت شکوفه هلو : برای تهیه شربت غلیظ گل هلو100 گرم شکوفه را به مدت 12 ساعت در یک لیتر آب خیس کنید . سپس روی حرارت ملایمی بگذارید تا آهسته بجوشد . پس از این کار مایع را در صافی ریخته آن را فشار دهید حال هم وزن آن شکر اضافه کنید ( برای تهیه شکوفه هلو تازه، شکوفه هایی که بر روی زمین ریخته است استفاده کنید و یا درخت را آهسته تکان دهید تا شکوفه های آن بریزد اما مواظب باشید به درخت آسیبی نرسد ) از شربت تهیه شده یک قاشق چای خوری به کودکان بدهید . این شربت ملینی است که می تواند به جای شربت کاسنی نیز به کار آید .
شربت کاسنی
ضد یبوست است . 30 گرم برگ و ریشه خشک کاسنی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و هر روز صبح ناشتا دو فنجان از آن بنوشید .
میوه و گیاهان ضد یبوست
گلابی
مصرف گلابی رسیده به شرط آنکه خوب جویده شود . بهترین درمان برای سوء هاضمه است که بهتر است به عنوان صبحانه مصرف شود . گلابی رامی توان به صورت خام استفاده کرد اما به نام (خوج) که در گیلان به عمل می آید میتوان با آب و عسل بجوشانید و میل کنید .
انجیر
مرا و کمپوت انجیر برای رفع یبوست بسیار خوب است .
توت فرنگی
این میوه دارای خاصین مسهل می باشد زیرا دارای املاحی است که عضلات روده ها را انبساط و انقباض وا میدارد به همین جهت آن را برای مبتلایان به یبوست تجویز میکنند .

ا

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×