"> شباهت‌ها و تفاوت‌های كودكان فرزندخوانده با سایر كودكان - مهکام
مشاوره آنلاین مهکام


شباهت‌ها و تفاوت‌های کودکان فرزندخوانده با سایر كودكان

چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین كودكان فرزندخوانده با سایر كودكان وجود دارد ؟

كودكان فرزندخوانده واقعا با کودکان دیگر تفاوت دارند ؟ شباهت های كودكان فرزندخوانده با سایر کودکان در چه حد است ؟

كودكانی كه به فرزندخواندگی پذیرفته می شوند از بسیاری جهات شبیه سایر كودكان هستند. آن‌ها نیاز به محبت و عشق از سوی والدین و درعین‌حال انضباط و مقررات هستند. آن‌ها نیاز به والدی دارند كه به‌ آن‌ها علاقمند باشد و محیطی امن را برای‌شان فراهم نماید.

شباهت‌ها و تفاوت‌های کودکان فرزندخوانده با سایر كودكان-www.mehcom.com

شباهت‌ها و تفاوت‌های کودکان فرزندخوانده با سایر كودكان-www.mehcom.com

كودكانی كه به فرزند خواندگی پذیرفته می‌شوند از جهاتی نیز با سایر كودكان متفاوت هستند. آن‌ها با این واقعیت روبرو هستند كه پدر و مادر فعلی‌شان پدر و مادر اصلی آن‌ها نیستند. حتی كودكانی كه والدین‌شان طلاق گرفته‌اند این امكان را دارند كه با یك والد زندگی كنند و در فواصل مشخص نیز والد دیگر را ملاقات كنند ولی این امكان برای فرزندخوانده‌ها فراهم نیست.

افراد جامعه نیز از كودكان فرزندخوانده انتظاراتی دارند كه واقعی نیستند. مثلا اینكه این كودك خوش شانس بوده است كه توسط افرادی به فرزندی پذیرفته شده است و امكانات رفاهی زیادی دریافت كرده است و باید خوشحال باشد.  یا اینكه ممكن است فكر كنند كه این كودك به دلیل اینكه فرزندخوانده است مشكلات عصبی بیشتری خواهد داشت.

یكی از چیزهائی كه در این شرایط به والدین كمك می‌كند این‌است كه تفاوت‌ها و شباهت‌های فرزندشان را با دیگران بپذیرند. همچنین مهم است كه تفاوت‌ها و شباهتهای عقاید و خواسته‌های آن‌ها را با خودشان بشناسند  و انتظار نداشته باشند كه این كودكان همان علائق آن‌ها را داشته باشند. لازم است والدین كودك را همانگونه كه هست بپذیرند.

ممكن است والدین آرزوها و اهدافی برای آینده این كودك داشته باشند كه این موضوع به خودی خود مثبت است ولی این یك امر كلیشه‌ای نیست كه این اهداف و آرزوها باید در هر شرایطی حاصل شوند…

نویسنده :

دكتر جواد محمودی قرائی

فوق تخصص روان‌پزشكی كودك و نوجوان

منبع:iacap.ir

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده موفق-اصول تربیتی کودکان فرزندخوانده

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی - خانواده خوشبخت-www.mehcom.com

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی تربیت کودک ،تربیت فرزند ،چگونه بچه هایمان را تربیت کنیم،تربیت فرزند پسر، تربیت فرزند دختر ،تربیت فرزند در اسلام ،تربیت بچه ها، تربیت بچه ،چگونه فرزند تربیت کنیم ،چگونه فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه فرزند خود را خوب تربیت کنیم ،چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه بچه خوب تربیت کنیم … ادامه مطلب »

*********************************************

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان

چگونه والدین بهتری باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان-www.mehcom.com

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ راه های برقراری ارتباط با کودکان نوجوانان و جوانان (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین بهتری باشیم (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر بهتری باشیم ؟ چگونه با نوجوانان رفتار کنیم ؟ چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟ روش های ارتباط … ادامه مطلب »

*********************************************

مجموعه پزشک کودک – پزشک فرزند خود باشید

مجموعه پزشک کودک - اورجینال-www.mehcom.com

مجموعه پزشک کودک- آیا شما هم دنبال پزشک کودکان خوب می گردید ؟ آیا شما دوست دارید که یک پزشک کودک همیشه به شما جواب بگوید ؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر خدای ناکرده در انتهای شب روزهای خاص تعطیل بچه ای علائمی از بیماری بروز داد باید چه کاری انجام دهید ؟ ما به … ادامه مطلب »

*********************************************

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

مجموعه کامل آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی آموزش فرزندپروری موفق تربیت صحیح و اصولی کودک و نوجوان تربیت فرزندان از بدو تولد تا سه سالگی دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت کودک دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت نوجوان ما برای بسیاری از چیزها هزینه می کنیم مثلا برای تفریح برای سرگرمی برای خوردن و … برای یادگیری بسیاری … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید اینترنتی آموزش بافتنی – زیبا بپوشید

خرید اینترنتی آموزش بافتنی

خرید اینترنتی آموزش بافتنی مزیت خرید اینترنتی آموزش بافتنی این است که با توجه به قیمت بالای پوشاک بافتنی با کمی هزینه برای خرید آموزش بافتنی براحتی می توانید با کمترین هزینه زیباترین ، قشنگ ترین لباس های بافتنی را برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید ببافید . در ضمن حتی می توانید با بافتن و فروختن تولیدات خودتان … ادامه مطلب »

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×