مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

خصوصیات فرزند اول وسط آخر خانواده

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بررسی شخصیت فرزندان بر اساس الویت تولد در خانواده

تاثیر ترتیب تولد در شخصیت را اولین بار آقای آلفرد آدلر بررسی کرد . و از اینکه هر شخص فرزند چندم خانواده است . خصوصیات و ویژگی هایی برایش ذکر کرد. که هنوز هم بسیاری به آن اعتقاد دارند. و در روانشناسی شخصیت کاربرد دارد. از نظر آقای آلفرد آدلر ، ترتیب تولد کودک در خانواده و اینکه او در چه موقعیت و مقامی در خانواده  قرار دارد ، بر رفتار، فکر و شخصیت او تأثیرات متفاوتی می گذارد.

خصوصیات فرزندان اول خانواده

از خصوصیات مثبت این کودکان ، علاقه مندی به قدرت ؛ دقیق بودن ؛ اهمیت به جزئیات زندگی ؛ باوجدان بودن ؛ و محافظه کاری است. این بچه ها ضریب هوشی بالاتری دارند.
از نقاط ضعف شخصیتی فرزندان اول خانواده ؛ بدبینی به آینده و گرایش به گذشته است. به طوری که در تمام زندگی ، مضطرب و دلواپس هستند. بیشتر روان رنجور ها و بزهکاران ، جزء فرزندان اول خانواده بوده اند.
بر اساس تجربه های به دست آمده ؛ دختران اول خانواده در زندگی زناشویی خود احتمال برخوردهای ناسازگارانه بیشتری خواهند داشت.

خصوصیات فرزندان وسط خانواده

 از خصوصیات مثبت این بچه ها رشد جسمی و روانی سریعتر نسبت به فرزندان اول است. یادگیری آنها سریعتر از فرزند اول است بخصوص در یادگیری زبان. آنها به آینده می نگرند ، خوشبین ، بلند همت ، جاه طلب ، و سازگارترند و با تمدد اعصاب بهتری رفتار می کنند.

از خصوصیات منفی این بچه ها این است که اگر در رقابت با فرزند اول موفق نشوند ؛ رقابت بعدها به صورت جزئی از زندگی آنها در نخواهد آمد.
این گونه از فرزندان معمولا دوستان زیادی بیرون از خانه دارند.

خصوصیات فرزندان آخر خانواده

از خصوصیات مثبت آنها رشد سریعتر نسبت به دیگر فرزندان خانواده در زمینه های جسمی و روانی است. در آنها ، یادگیری سریعتر ؛ پیشرفت زیاد و رقابت طلبی بالا است.
فرزندان آخر خانواده پر توقع ترند و به علت لوس بودن و محبت زیاد والدین و دیگر بچه ها به آنها ؛ وقتی وارد محیط اجتماع می شوند ؛ چون جامعه نمی تواند جواب گوی آنها باشد ، دچار عقده حقارت می شوند.

خصوصیات تک فرزندها خانواده

تک فرزندها رشدی سریعتر از همه انواع دیگر که در بالا نام بردیم دارند. آنها به علت تماس بیشتر با بزرگتر ها زود به بلوغ جسمی و روانی و اجتماعی می رسند. اما به علت محبت زیادی که به آنها می شود لوش می شوند و زود حالت ناامیدی پیدا می کنند و به این علت بیشتر تک فرزندها ؛ دچار عقده حقارت می شوند.
بیشتر تک فرزندها ؛ تیپ شخصیتی بچه های اول خانواده را دارند.

با الهام از : شناسایی اشخاص در دیدارهای اول – نوشته : ل.مطلبی پور

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی - خانواده خوشبخت-www.mehcom.com

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی تربیت کودک ،تربیت فرزند ،چگونه بچه هایمان را تربیت کنیم،تربیت فرزند پسر، تربیت فرزند دختر ،تربیت فرزند در اسلام ،تربیت بچه ها، تربیت بچه ،چگونه فرزند تربیت کنیم ،چگونه فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه فرزند خود را خوب تربیت کنیم ،چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه بچه خوب تربیت کنیم … ادامه مطلب »

*********************************************

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان

چگونه والدین بهتری باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان-www.mehcom.com

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ راه های برقراری ارتباط با کودکان نوجوانان و جوانان (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین بهتری باشیم (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر بهتری باشیم ؟ چگونه با نوجوانان رفتار کنیم ؟ چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟ روش های ارتباط … ادامه مطلب »

*********************************************

مجموعه پزشک کودک – پزشک فرزند خود باشید

مجموعه پزشک کودک - اورجینال-www.mehcom.com

مجموعه پزشک کودک- آیا شما هم دنبال پزشک کودکان خوب می گردید ؟ آیا شما دوست دارید که یک پزشک کودک همیشه به شما جواب بگوید ؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر خدای ناکرده در انتهای شب روزهای خاص تعطیل بچه ای علائمی از بیماری بروز داد باید چه کاری انجام دهید ؟ ما به … ادامه مطلب »

*********************************************

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

مجموعه کامل آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی آموزش فرزندپروری موفق تربیت صحیح و اصولی کودک و نوجوان تربیت فرزندان از بدو تولد تا سه سالگی دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت کودک دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت نوجوان ما برای بسیاری از چیزها هزینه می کنیم مثلا برای تفریح برای سرگرمی برای خوردن و … برای یادگیری بسیاری … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید اینترنتی آموزش بافتنی – زیبا بپوشید

خرید اینترنتی آموزش بافتنی

خرید اینترنتی آموزش بافتنی مزیت خرید اینترنتی آموزش بافتنی این است که با توجه به قیمت بالای پوشاک بافتنی با کمی هزینه برای خرید آموزش بافتنی براحتی می توانید با کمترین هزینه زیباترین ، قشنگ ترین لباس های بافتنی را برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید ببافید . در ضمن حتی می توانید با بافتن و فروختن تولیدات خودتان … ادامه مطلب »

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×