تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

حوادث و سوانح مهمترین علت مرگ کودکان

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

مهمترین علت مرگ کودکان حوادث و سوانح است

حوادث و سوانح مهمترین علت مرگ کودکان-www.mehcom.com

حوادث و سوانح مهمترین علت مرگ کودکان-www.mehcom.com

کودکان بزرگترین سرمایه ملی هر جامعه ­ای هستند امروزه با توجه به رشد جمعیت کودکان مشکلات آنان نیز افزایش یافته است از جمله این مشکلات، مرگ کودکان به دلیل سوانح و حوادث است که به سرعت در حال گسترش می­باشد و این پدیده سلامت کودکان را به مخاطره انداخته است.

از آنجایی که مهمترین و اولین علت مرگ کودکان به ویژه کودکان زیر پنج سال کشورمان حوادث و سوانح اعلام گردیده و با توجه به این که کودکان هیچ نقشی در به وجود آوردن آن ندارند و مرگ و معلولیت در این گروه اغلب به علت خطای بزرگسالان است. www.mehcom.com

لذا به منظور مراقبت هرچه بهتر از کودکان تلاش می­شود تا با دادن آگاهی­های لازم و ضروری در این زمینه به والدین و سایر افراد خانواده از آمار حوادث و سوانح کم نموده و والدین را به مراقبت هرچه بهتر از کودکان خود تشویق نماییم.

تردیدی نیست که والدین، مهمترین نقش را در حفظ سلامت کودکان ایفا می ­کنند. زیرا کودکان در دنیایی که برای آنان طراحی شده زندگی می­کنند و نمی­توانند خطرات بالقوه را تجزیه و تحلیل کنند.

یکی از علل شایع مرگ و میر در کودکان 1 – 15 سال، حوادث است ، در صورت رعایت اصول ایمنی، بسیاری از حوادث قابل پیشگیری هستند.

به این منظور باید به کودکان خود بیاموزید که چگونه از خطرات خیابان­ها و زمین بازی دوری کنند. همچنین احتمال بروز سوانح خانگی را تا حد امکان کاهش دهید. تصادفات رانندگی مسئول اکثریت مرگ و میرهاست. استفاده از وسایل حفاظتی داخل اتومبیل برای پیشگیری از مرگ و صدمات شدید در مواقع بروز تصادفات بسیار مؤثرند.

کودکان ذاتاً کنجکاو هستند. در محیط خانه هم احتمال خطراتی نظیر شوک الکتریکی، سیم­ های برق، تیغ، درهای شیشه­ای، پنجره­ های باز، حمام، وان و استخر، … وجود دارد.

همانطور که کودک بزرگتر می­شود. نوع مراقبت نیز فرق می­کند. به عنوان مثال در یک مورد کودک نوپا باید مواظب پله ­ها و لبه­ های تیز بود ولی در کودکان بزرگتر باید در مورد دوچرخه و خیابان نگران بود و اقدامات حفاظتی را به مورد اجرا گذاشت.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت و یونیسف می­گوید روزانه 2000 کودک جان خود را بر اثر حوادث اتفاقی یا غیرعمدی از دست می­دهند که حداقل نیمی از آنها قابل پیشگیری هستند و و سالانه بیش از ده­ها میلیون کودکان در سراسر جهان با جراحاتی که اغلب باعث معلولیت آنها می­شود، به بیمارستان منتقل می­شوند.mehcom.com

حوادثی که برای کودکان اتفاق می­افتد، امری مهم در زمینه سلامت عمومی و توسعه می­باشد. علاوه بر مرگ سالانه 830.000 کودک، میلیون­ها کودک دچار حوادث غیرمرگبار می­شوند که نیازمند بستری شدن طولانی مدت و توانبخشی هستند.

دقت کنیم که هزینه درمان چنین حوادثی می­تواند منجر به فقر خانواده شود. از طرفی کودکان در خانواده و جوامع فقیرتر بیشتر در معرض خطر چنین حوادثی قرار می­گیرند، چون کمتر از برنامه ­های پیشگیرانه و خدمات با کیفیت مطلوب استفاده می­کنند پس بیایید با آموزش نکات پیشگیرانه و رعایت آنها در زندگی، جهت کاهش این نوع از آسیب­ های اجتماعی گام­های بلند برداریم.

آنقدر زمین خورده ­ام که بدانم برای برخاستن نه دستی از برون که همتی از درون لازم است.

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده – حوادث و سوانح کودکان

منبع : مجموعه کتاب های آگاه سازی پیشگیری از حوادث نویسندگان : دکتر مهرداد معمارزاده ، نیره السادات نوری ، دکتر عصمت کریمیان

کلمات سرچ شده : حوادث ,  خانواده ,  سلامت کودکان ,  مرگ کودکان ,  مهمترین علت مرگ کودکان ,  والدین ,  پیشگیری از حوادث ,  کودکان ,  حوادث و سوانح ,  حوادث و سوانح کودکان ,  مراقبت از کودکان ,  حوادث و سوانح در کودکان

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *