تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

دانش آموزان مایعات و سبزیجات زیاد مصرف کنند

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

مصرف مایعات و سبزیجات برای دانش آموزان بسیار مهم است

فواید مصرف زیاد مایعات و سبزیجات در دانش آموزان

شواهد پزشکی و تحقثقاتی نشان می دهد که بیشتر ویروس ها از طریق چشم، دهان و بینی وارد بدن انسان می شوند. به همین خاطر لمس صورت کودکان یک  راه اصلی برای ابتلای آنان به ویروس سرماخوردگی است و موجب انتقال بیماری های ویروسی چون سرماخوردگی بین آنان و والدینشان و سایر افراد خانواده و مدرسه می شود.
آب پرتقال

مصرف مایعات و سبزیجات برای دانش آموزان بسیار مهم است:

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم
  • آب، سیستم بدن را شست وشو داده و باعث خروج سموم از بدن می شود، اما به منظور تامین آب بدن، مصرف زیاد آبمیوه های مصنوعی به هیچ وجه توصیه نمی شود.
  •  مواد طبیعی موجود در گیاهان نیز باعث افزایش ویتامین های بدن می شود؛ بنابراین نباید از مصرف سبزیجات سبز تیره، قرمز و زرد مانند: اسفناج، کاهو، هویج، گوجه فرنگی و سیر در برنامه غذایی کودک غافل شد.
  • مصرف آب پرتقال هر چه تازه تر باشد، ویتامین C بیشتری دارد و طول مدت درمان بیماری های ویروسی بویژه سرماخوردگی را کوتاه تر می کند.
  • فراموش نکنید که مصرف لبنیات و بویژه ماست به تقویت سیستم ایمنی همه افراد و بویژه کودکان و نوجوانان کمک می کند. باکتری های مفید موجود در ماست باعث تحریک تولید مواد سیستم ایمنی می شود که با بیماری مبارزه می کند.
  • در ضمن  متخصصان تغذیه نیز تاکید می کنند که کمبود های تغذیه ای از جمله کمبود ریزمغذی ها مانند آهن و روی می تواند به کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی در دانش آموزان را سبب شود.

دانش آموزان مواد غذایی پرچرب مصرف نکنند

در پایان توصیه می کنیم مصرف مواد غذایی چرب، پرنمک  ویا  شیرین نیز می تواند زمینه را برای بروز کمبود های تغذیه ای، چاقی و اضافه وزن، فشارخون و چربی خون بالا در دانش آموزان فراهم کند. پس بسیار مهم است که دانش آموزان و فرزندانمان را از خوردن چنین مواد غذایی برحذر کنیم.

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *