"> 8 نکته برای پخت مرغ - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

8 نکته برای پخت مرغ

پخت مرغ

 8 نکته برای پخت مرغ

 آیا شما هم مانند کسانی هستید که در هنگام پختن و تهیه مرغ نگران طعم و مزه آن می باشید ؟ و مطمئنا بسیاری از مواقع مرغ درست شده توسط برخی از خانمها و حتی آقایان را خورده اید که واقعا لذت برده اید. و بسیار دوست می داشتید که کاش شما هم مثل آنها غذای خوشمزه و لذیذ تهیه می کردید. خوب اگر واقعا دوست دارید. که مثل یک سر آشپز ماهر آشپزی کنید. به نکات ذیل که در طبخ مرغ می تواند مفید باشد دقت کنید:

مرغ با کیفیت

در ابتدا هنگام خرید، مرغ هایی را انتخاب کنید که آنتی بیوتیک و هورمون کمی دریافت کرده باشد. از آنجا که این نوع مرغ ها به روش مناسبی پرورش داده شده اند، دارای مزه ی بسیار خوبی می باشند. بطور کلی، اگر گوشت مرغ کیفیت نداشته باشد نباید این انتظار را داشته باشید که پس از پخت آن، مرغ خوش طعم و خوش مزه ای را داشته باشید.

ادویه جات زیاد ممنوع

نیاید بیش از حد به مرغ ادویه زد اما این را باید در نظر داشت که پیش از کباب کردن مرغ حتما باید به آن نمک و فلفل اضافه کرد.

حرارت کم

اگر مرغ را با دمای بسیار بالایی با اجاق گاز و یا کباب پز بپزید، ممکن است پوست مرغ بسوزد. اگر برای پخت مرغ از یک کباب پز زغالی استفاده می کنید، میزان دما را در حد متوسط و پایین تر نگه دارید. همچنین اگر برای پخت مرغ از اجاق فن دار استفاده می کنید، دمای شعله را بین 180 تا 200 درجه ی سانتیگراد نگه دارید. با این دما پوست مرغ ترد خواهد شد و از سوختن پوست مرغ و تغییر طعم جلوگیری خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه:  روش تهیه قهوه ترک

گوشت مرغ را بیش از اندازه نپزید

تفاوت های مختلفی میان گوشت قرمز و گوشت مرغ وجود دارد. یکی از این تفاوت ها این است که مرغ به سرعت پخته می شود و امکان سوختن آن زیاد است. هنگام کباب کردن سینه ی مرغ مطمئن شوید که میزان حرارت در سطح متوسط است و همچنین چند دقیقه قبل از آنکه مرغ بطور کامل پخته شود آن را از روی کباب پز بردارید، زیرا زمانی که مرغ را در این حالت از روی کباب پز برمی دارید، حرارت مرغ به حدی است که گرمای لازم برای پخت کامل خودش را فراهم آورد و در نتیجه گوشت آن خشک نمی شود. اگر مرغ را آب پز می کنید باید حین آب پز شدن آن نگاهی به مرغ بیندازید و آن را تست کنید زیرا اگر مرغ را برای مدت زیادی در آب جوش نگه دارید، این امکان وجود دارد که برای خوردن آن مرغ به جویدن زیادی نیاز داشته باشید.

سس را در مرحله آخر اضافه کنید

تا وقتی که مرغ شما بطور کامل پخته نشده است، هیچ سسی به آن اضافه نکنید زیرا افزودن سس باعث سوختن مرغ می شود و ممکن است مرغ مزه ی زغال به خود بگیرد.

رطوبت پوست مرغ را بگیرید

اگر در نظر دارید مرغ را همراه با پوست بپزید پیش از طبخ، آن را با یک حوله ی کاغذی کاملا خشک کنید. هرچه گوشت مرغ خشک تر باشد، پوست مرغ پس از پخت تردتر خواهد شد.

درجه حرارت را در اواسط پخت کمی کم کنید

زمانی که مرغ را در درون فر گذاشید، برای مدت 20 دقیقه دما را روی 200 درجه ی سانتی گراد نگه دارید و سپس برای اینکه مرغ کاملا پخته شود دما را برای مدت مناسبی تا 180 کاهش دهید. پس از یک ساعت مرغ را با یک سیخ کباب تست کنید و اگر هنوز بطور کامل پخته نشده است بگذارید بیشتر در فر بماند.

پیشنهاد مطالعه:  مرغ سوخاری رژیمی مخصوص آدم های چاق

از دما سنج استفاده کنید

اگر با طرز استفاده از فر هنوز آشنا نیستید، می توانید از دما سنج استفاده کنید. دما سنج به شما کمک می کند که از پخت بیش از حد و کمتر از حد مرغ جلوگیری کنید.

مهکام : امیدواریم با دانستن و رعایت موارد ذکر شده بالا بتوانید خوشمزه ترین مرغ های دنیا را در خانواده تان میل نمایید. نوش جان!

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×