"> 7 راه حل داشتن خانواده شاد و بچه های خوشحال - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

7 راه حل داشتن خانواده شاد و بچه های خوشحال

مهکام-مجله-آنلاین-7-راه-حل-برای-داشتن-خانواده-شاد-و-بچه-های-خوشحال--

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده شاد ایرانی

7 راه حل برای داشتن خانواده شاد

خانواده شاد داشتن رفتن به پارک یا به مسافرت نیست، اگر چه اینها مفید و لازم هستند اما همیشه هم امکان پذیر نیستند . ولی تفریحات و شادی های دیگری هم در فضای خانه و خانواده و زندگی ما وجود دارند که به دلیل ساده وآسان بودن شان همیشه و همه جا در دسترس اند. نام علمی این نوع تفریح ” اوقات خوش ” یا ” زمان های مفید” است که در آن والدین ،زمانی را با کودکان شان در یک فعالیت مشترک و لذت بخش می گذرانند . ممکن است کودک زمان زیادی را در خانه و با والدین باشد اما هیچ شادی و لذتی را احساس نکند . اما گاهی والدین لحظاتی فراموش نشدنی را برای خود و فرزندانشان به وجود می آورند.

فرض کنید می خواستید به پارک و تفریح بروید . اما مشکلی پیش آمد و دیگر نتوانستید بروید. آیا باید ناراحت  و غمگین باشید ؟ و یا می توانید برای خود و فرزندانتان تفریح و شادی در خانه بیافرینید. شادی ما وابسته به وسایل خارجی نباید باشد. بلکه باید شاد بودن را بدون هیچ وسیله ای تمرین کنیم . پس نداشتن پول و وقت برای ما نباید مانعی برای ایجاد خانواده شاد باشد. تربیت فرزند شاد را باید سرلوحه فرزندپروری خود قرار دهیم.

چند راهکار برای ایجاد خانواده شاد برای همسر و کودکانمان :

1- برای داشتن خانواده شاد ، در زمان های مفید خانواده مشارکت کنیم :

از فرصت هایی که می توانیم کنار هم باشیم استفاده کنیم و خانواده را دور هم جمع کنیم . مثلا ده دقیقه زودتر از خواب بلند شویم . با کودکمان صبحانه بخوریم و یا برای صرف غذا همگی دور هم جمع شویم.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه زن خود را شاد کنیم ؟

2- برای داشتن خانواده شاد ، بچه را در انجام کارهای خانه شرکت دهیم :

بعضی کارهای خانه برای بچه ها جالب و جذاب است ،مثل شستن ماشین یا پختن غذا و کیک با بزرگترها.

3- برای داشتن خانواده شاد ، زمانی را برای صحبت با کودک ، در نظر بگیریم :

در مورد موضوعات مورد علاقه ی هر دو طرف یا وقایع روزانه و یا در مورد احساس کودک با آن ها صحبت کنیم.

4-برای داشتن خانواده شاد ، اوقات فراغت مان را باهم بگذرانیم:

از برنامه هایی که همه ی اعضای خانواده از آن لذت می بریم استفاده کنیم. برنامه های تلویزیون یا ویدیویی را که دوست داریم باهم ببینیم . با هم قدم بزنیم یا دوچرخه سواری کنیم. بازی هایی چون فوتبال  و دویدن نیز برای بودن با بچه ها مناسب است.

5- برای داشتن خانواده شاد ، وقایع و موقعیت های فامیلی را با هم طرح ریزی کنیم :

کودکان را در برنامه ریزی هایی مثل جشن تولد ، وقایع اجتماعی و برنامه های هفتگی و مهمانی های فامیلی و خانوادگی در گیر کنیم. آن ها عاشق برنامه ریزی و لیست نوشتن هستند . کودکان در این حالات احساس سهیم بدون در زندگی می کنند. و خود را با ارزش می پندارند.

6-برای داشتن خانواده شاد ، در مورد وقایع روز خودمان به صورت بازی با کودک صحبت کنیم :

آنها عاشق شنیدن از پدر و مادر خود و البته بازی با والدین هستند.

7-برای داشتن خانواده شاد ، گاهی در تکالیف و برنامه های مدرسه به کودک کمک کنیم :

بچه ها از حمایت و توجه ما والدین همواره خوشحال می شوند. کمک ما به برنامه های درسی و تکالیف مدرسه ی آن ها باعث پشت گرمی و دلخوشی بیش  از پیش شان می شود و گرفتاری ها و مسایل ذهنی شان را به شادی و خوشحالی تبدیل می کند.

پیشنهاد مطالعه:  آموزش ایجاد شادی و شادکامی در خانواده

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده و فرزندپروی

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×