"> 4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب

4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب و مناسب. 4 میم اشاره دارد به حروف اول کلمات مشاهده ، مصاحبه، مکاشفه و مشاوره این 4 میم برای انتخاب همسر مناسب بسیار مهم است.

امیدوارم با این استعاره ای که به کار رفته بتوانید خوب این 4 میم مهم را به ذهن بسپارید و مطابق با آنها زن یا شوهر خوبی را برای زندگی مشترک برگزینید.

4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب

4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب

4 میم سحرآمیز برای انتخاب همسر خوب

میم اول: مشاهده

مشاهده یعنی این که برای انتخاب همسر خوب مشاهده کنید، ظاهر طرف مقابل را بررسی کنید، شکل و حرکات، شیوه گفتار و رفتار ظاهری او را به عنوان شرط اول بپذیرید.

بارها اتفاق افتاده است که زن و شوهری جوان به مرکز مشاوره ای مراجعه کرده اند و به طور مثال شوهری بعد از چندین ماه زندگی مشترک گفته است:

من زن قد بلند می خواستم و خانمم قدش کوتاه است یا اندازه بینی و فرم دندان‌های او مطابق سلیقه من نیست یا خانمی گفته است که شوهرم نمی تواند در جمع صحبت کند، خوب لباس نمی پوشد و از این قبیل نظرها.

بنابراین افراد در جلسات خواستگاری تا حدی که اسلام اجازه داده است باید مشخصات ظاهری و رفتاری طرف مقابل را ببینند و بپسندند.

پیشنهاد مطالعه: درباره انتخاب همسر مناسب بیشتر بدانید

میم دوم: مصاحبه

مصاحبه یعنی این که 2 نفر باید خوب با هم صحبت کنند و درباره نکات مثبت و منفی یکدیگر و مسائل مهمی که در تاریخچه زندگی هر کدام وجود دارد، از یکدیگر سوال کنند.

بیماری‌های خاص، محل سکونت، آینده و این که می خواهند کار کنند یا شغل شان چه باشد، نحوه تربیت فرزندان و درباره مسائل دیگری که ممکن است پیش بیاید صحبت کنند.

پیشنهاد مطالعه:  سمینار چگونه همسر دلخواه خود را بیابیم؟ دانلود رایگان

همچنین در چندین جلسه خواستگاری و با اطلاع و نظارت خانواده ها، دختر و پسر با هم دیدار و گفت و گو داشته باشند تا نسبت به هم شناخت بیشتری پیدا کنند.

پیشنهاد مطالعه: رایج ترین اشتباهات دوران خواستگاری و نامزدی

میم سوم: مکاشفه

مکاشفه یعنی دختر یا پسر به قصد تحقیق و بررسی از زندگی اجتماعی طرف مقابل پرسش کنند از مدرسه، محل کار، محل سکونت، دانشگاه و… تا ببینند وجهه اجتماعی او چگونه است.

برخوردش با مردم در اجتماع چطوری است. مثلا فردی که با هیچ فردی ارتباط ندارد و دوست صمیمی هم ندارد شاید دچار بدبینی باشد یا اختلالات دیگر که بهتر است همان ابتدا با پرسیدن از افراد مختلف چهره اجتماعی او بهتر شناخته شود.

پیشنهاد مطالعه: چه سوالهایی را در جلسه خواستگاری باید بپرسیم ؟

میم چهارم: مشاوره

باید پذیرفت که امروزه دیگر اهمیت مشورت کردن و مشاوره‌های قبل از ازدواج بر هیچ فردی پنهان نیست. علاوه بر مشورت با بزرگ ترها و استفاده از تجربه آنها باید بدانید که:

در جلسات مشاوره بر اساس تخصص، تبحر و تجربه مشاور، دختر و پسر با هم مقایسه می شوند تا مشخص شود میان شان تا چه حد و چه میزان سازگاری وجود دارد و تناسب زندگی این دو با هم چقدر است.

بر همین اساس دختر و پسر مورد سنجش مشاور ازدواج قرار می گیرند و چون مشاور ازدواج یک فرد بی طرف است می توان روی اظهار نظر او حساب کرد و تایید یا عدم تایید او را به حساب مخالفت‌های بی جای بعضی اطرافیان نگذاشت.

پیشنهاد مطالعه:  پاکدامنی پیش از ازدواج واثرآن بر زندگی زناشویی

منبع: طلوع

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×