"> همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه

همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه

آیا همسر شما هم به شما تهمت خیانت می زنه ؟ آیا همسر شما شکاک هست ؟ وقتی که همسرتان به شما مشکوک می شود و یا تهمت خیانت می زند باید چکار کنید ؟

از شما می خواهیم که اگر شکاک شدن همسرتان برطرف نشده است حتما هشت نکته زیر را مطالعه کنید.

همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه

همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه

زمانی که مورد تهمت و شک همسرتان قرار گرفتید

به رفتار خودتان دقت کنید

به رفتارهایتان خیلی خوب فکر کنید – آیا کاری کرده‌اید که باعث شده باشد همسرتان چنین احساسی پیدا کند ؟ آیا با کسی، حتی بی‌منظور حرف زده‌اید یا جایی رفته‌اید؟

نمی‌خواهیم شما را به خیانت متهم کنیم، نه، ولی بعضی‌وقت‌ها ما کارهایی انجام می‌دهیم که تصورش را هم نمی‌کنیم دیگران را آزار دهد. ممکن است شما هم ناخواسته چنین رفتاری کرده باشید.

لازم است رفتار های چند روزه گذشته خودتان را بررسی کنید ، همینطور ارتباطی که داشتید ، ضمن آنکه باید بررسی کنید آیا شک همسرتان برگرفته از نظر دیگران و تاثیر دیگران بر ذهن وی است یا خیر.

 

می توانید مقاله نشانه های خیانت زناشویی در مردان را نیز مطالعه بفرمایید.

اگر همسرتان به شما شک دارد در مقابل شک حالت تدافعی نگیرید

همه ما گاهی حسود می‌شویم، پس اگر همسرتان یکبار بخاطر اتفاقی که افتاده است به شما می‌گوید که به او خیانت کرده‌اید، سعی کنید کمی او را درک کنید.

اگر مدام سوال‌پیچتان می‌کند و به هیچ عنوان نمی‌تواند حرف‌هایتان را باور کند، آنوقت حق دارید که عصبانی شوید. اما اگر فقط یکبار به شما این حرف را زده است، بهتر است عصبانیتتان را کنترل کنید.

پیشنهاد مطالعه:  مجموعه کامل تمام کتاب های باربارا دی آنجلیس

همچنین نباید خیلی حالت دفاعی به خودتان بگیرید؛ گاهی‌اوقات ممکن است باعث شود طرفتان تصور کند دلیلی برای دفاع کردن از خودتان دارید.

از او سوال کنید چرا فکر می‌کند که به او خیانت کرده‌اید

چرا همسرتان شما را به خیانت متهم می‌کند؟ این اتهام از هیچ به وجود آمده است؟ آیا شما را حین کاری دستگیر کرده است؟ از او بپرسید دقیقاً چه چیز باعث شده است که چنین تصوری درمورد شما بکند؟ خیلی وقت‌ها الکی حسود می‌شویم و نادرست درمورد طرف‌مقابلمان قضاوت می‌کنیم.

می توانید مقاله چرا توهمِ خیانت همسر به ذهن فرد خطور می‌کند؟ را نیز مطالعه نمایید. 

با او درمورد این موضوع صحبت کنید، بعد موضوع را کنار بگذارید

اگر بار اول است که چنین اتفاقی بین شما افتاده است، با او در این مورد صحبت کنید. به او یادآور شوید که دوستش دارید، به او فکر می‌کنید و هیچ‌وقت نمی‌خواهید او را از خودتان برنجانید.

بعد دیگر موضوع را تمام کنید و دیگر هیچوقت این موضوع را پیش نکشید. بعد از اینکه حرف‌هایی که خواستید را با او در میان گذاشتید، به او بگویید که دیگر در مورد این موضوع صحبت نخواهید کرد چون احساساتتان را جریحه‌دار می‌کند.

اما اگر او باز هم این مسئله را به میان آورد چه؟ دیگر نیاز است که اتفاق بزرگتری بیفتد، چون اصلاً جالب نیست.

به رفتار همسرتان دقت کنید

لازم است که به رفتار همسرتان هم دقت کنید. نمی‌خواهیم به شما هشدار بدهیم اما گاهی‌اوقات یکی از نشانه‌های خیانت افراد این است که سعی می‌کنند طرف‌مقابلشان را به خیانت متهم کنند.

پیشنهاد مطالعه:  دکتر جان گاتمن: 6 نشانه پیش بینی کننده طلاق

در واقع دست پیش می‌گیرند که پس نیفتند. به نظرتان عجیب می‌آید، نه ؟ این خودآگاه گناهکار اوست که باعث شده چنین رفتاری با شما داشته باشد . اما خیلی به او مشکوک نشوید، ولی اگر تصور می‌کنید که ممکن است به شما وفادار نبوده باشد، کمی تحقیق کنید.

می توانید مقاله اگر زن شما این نشانه ها را دارد، در حال خیانت است را نیز بخوانید.

بفهمید که نمی‌توانید او را وادار به فکر کردن کنید

بالاخره باید با این حقیقت کنار بیایید که نمی‌توانید او را وادار کنید باورتان کند. اگر دست از متهم کردن شما برنمی‌دارد، مشکل خود اوست. احتمالاً او فردی حسود و شکاک است. این تقصیر شما نیست و باید این را بفهمید که شما هیچ اشتباهی مرتکب نشده‌اید.

نگاهی دقیق به رابطه‌تان بیندازید

اگر همسرتان دائم شما را به خیانت زناشویی متهم می‌کند، درست فکر کنید که چه رابطه‌ای دارید. این می‌تواند نشانه‌های رفتارهای مالکیت‌طلبانه از جانب فردی حسود، بی‌اعتماد و سلطه‌گر باشد . هیچکدام از این ویژگی‌ها برای اینکه خصوصیات همسر شما باشد خوب نیست.

به مراجعه به یه مرکز مشاوره فکر کنید

اگر همه راه حل ها را امتحان کرده اید ولی او دست از متهم کردن شما برنمی‌دارد، شاید زمان آن رسیده که یک مرکز مشاوره خوب پیدا کنید.

شاید لازم است از خدمات حرفه ای مشاوره روانشناسی توسط یه مشاوره خانواده خوب بهره مند شوید. اعتماد بخش مهمی از یک رابطه است.

اگر طرفتان نمی‌تواند به شما اعتماد کند، هیچوقت رابطه بین شما پیشرفت نخواهد کرد. او باید مشکلاتش را خودش حل کند و شما شایسته کسی هستید که بتواند به شما اعتماد کند.

پیشنهاد مطالعه:  عواملی که باعث از بین رفتن میل جنسی در همسران می شود
منبع : mardoman.net

کلمات کلیدی : شک به همسر شك كردن به همسر شك كردن به شوهر شك كردن به مردان شکاک بودن مرد شکاکی در مردان شکاک بودن به شوهر همسرم بهم تهمت خیانت می زنه و شکاک و بدبینه

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×