"> همسران جلوی دیگران این اشتباهات را مرتکب نشوند - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

همسران جلوی دیگران این اشتباهات را مرتکب نشوند

همسران جلوی دیگران این اشتباهات را مرتکب نشوند

مهارتهای همسرداری و زناشویی جلوی دیگران

دخترها و پسرها باید از قبل از ازدواج آگاهی های خود را درباره مهارتهای همسرداری زناشویی و اصول یک خانواده موفق و برتر بالا ببرند. و از طرفی به وظایف خود در قبال همسر و خانواده به خوبی بشناسند تا بتوانند پس از ازدواج به بهترین وجهی از عهده وظایف خطیر همسری و مادر و پدری خود برآیند.

همه در خطر هستیم حتی شما
چه بسیار دوستی ها و روابط زناشویی و فامیلی که با تلنگری در هم ریخته اند. بله . شروع غم انگیزی بود اما باید از اینجا شروع می کردیم.

هر رابطه ای ، بی توجه به نسبت بین دو نفر بدون احترام پیش نخواهد رفت اما این احترام متقابل با گذشت زمان در خطر فروپاشی قرار می گیرد. گرچه شاید امروز اصلا به ذهنتان هم خطور نکند چون رابطه شما و همسرتان عالی است.

عیب جویی از همسر در نزد دیگران
بعضی از آقایان و البته خانمها ذاتا اهل عیب جویی اند و این کار آنها نیتی در پشت خود ندارد . اصلاح کردن همسر جلوی دیگران در ذات این افراد است و آنها بدون توجه به عواقب بعدی و احساسی که ممکن است به همسرشان دست دهد دست به این کار می زنند. پس اگر جزء همان گروهی هستید که مرتبا توسط همسرتان نزد دیگران اصلاح می شوید،باید با قدرت این عادت را از سر همسر گرامی بیرون کنید.البته این کار را تنها در حضور خود او انجام دهید و منظورتان را دقیقا به او بفهمانید و توضیح دهید.

اسرار خانه تان را به بیرون نبرید همه چیز را بین خودتان حل کنید
بسیاری از زن و شوهرها برای ابراز ناخرسندی خود از زندگی مشترکشان نزد دیگران از زبان نیش و کنایه استفاده می کنند. نمی دانم … شاید آنها از وجود همسر خود احساس شرمندگی می کنند، در نتیجه برای مقابله با این موقعیت درست مانند یک بچه از شیوهای غلط استفاده می کنند.

پیشنهاد مطالعه:  کلیدهای طلایی در زندگی زناشویی و خانواده

بدترین قسمت این ماجرا کشاندن پای دیگران به مشکلات شخصی است. آدمهایی که بهترین شان هم واقعا دلسوز ما نیستند. گاهی ما با عیبجویی از یکدیگر نزد دیگران به عنوان وسیله ای برای قضاوت و داوری استفاده می کنیم. لازم است بدانید که کمتر کسی از این رفتار استقبال می کند.اگر متوجه شده اید که دیگران بیشتر از این خواهان رفت و آمد و معاشرت با شما نیستند، احتمالا باید به این فکر کنید که آیا غرولندهای مکرر شما آنها را ناراحت کرده است یا نه.

اعتماد به نفس داشته باشید
روانشناسان می گویند یکی از عللی که شما را وادار می کند با همسرتان چنین رفتاری داشته باشید این است که از موقعیتی که در آن قرار گرفته اید به اندازه کافی اطمینان به نفس ندارید.

وقتی با اقوام و دوستان بیرون می روید و دچار احساس شک و تردید می شوید، نظرات نامربوط می دهید و از همسرتان ایراد می گیرید تا قدرت نمایی کنید، خودی نشان دهید و احساس بهتری داشته باشید. خب. مسلم است که مشکل اصلی از خود شماست. شمایی که ناخودآگاه سعی می کنید حواس دیگران را از خودتان پرت کرده و به سمت همسرتان جلب کنید تا از شدت اضطراب خود بکاهید.

بیشتر از همه مردم به همسرتان احترام بگذارید
یک داستان تلخ .یک واقعیت وحشتناک که همه ما درگیر آن هستیم.با اغاز رابطه و گذشت زمان زن و شوهر با هم احساس راحتی می کنند و رعایت ادب و احترام نسبت به یکدیگر را از یاد می برند. چند بار تاکنون این صحنه را به چشم خود دیده اید که یک مرد در را برای غریبه ها باز می کند اما پشت سر همسرش در را می کوبد؟ چند بار شاهد بوده اید که زنی با ادب و احترام با غریبه ها حرف می زند اما به همسر خودش نگاه تحقیرآمیزی می اندازد؟پاسخ متاسفانه یک کلمه است: خیلی !

پیشنهاد مطالعه:  زنای ذهنی

زمانی که شما و همسرتان تنها هستید درباره نگرانی هایتان صحبت کنید
قطعا خیلی از مواقع پیش می آید که شما و همسرتان سر مساله ای اختلاف نظر دارید. در این مواقع در حضور دیگران بجای توهین کردن به یکدیگر، قرار بگذارید که با بک علامت و سیگنال که هر دوی شما می دانید.بعدا به اختلاف نظرتان در حالی که خودتان دو نفر تنها هستید. رسیدگی کنید. و پس از اینکه با سعه صدر حرف های همدیگر را شنیدید و به احساسات همدیگر پی بردید . به یک تصمیم دو نفره ماجرا را ختم کنید. بدون اینکه با هم دعوا کنید . یا بعدا بخواهید از هم معذرت خواهی کنید.

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×