"> مواردی که مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد باید بداند ؟ - مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

مواردی که مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد باید بداند ؟

مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد چه چیزهایی را باید مراعات کند ؟

اگر شما هم یک مادر باردار هستید و منتظر به دنیا آمدن نوزاد قشنگ و زیبایتان هستید و یا می خواهید به زودی باردار شوید و دنیای زیبا و پرزحمت یک مادر را تجربه کنید و یا برای بار دوم و سوم و … قصد دارید که حاملگی را تجربه کنید حتما مطلب زیر را بخوانید.

به محض اینکه بارداری یک خانم تأیید می‌شود او خود را برای استقبال از ورود فرزندش به این دنیا آماده می‌کند. در کنار جشن گرفتن با اعضای خانواده و منتظر تولد نوزاد شدن باید توجه داشته باشید ، الآن  وقت آن است که همه چیز را برای تولد فرزندتان آماده کنید.

شما الآن می‌توانید انواعی از راهنمایی‌های خرید برای مادران و نوزاد تازه متولدشده، و رهنمون‌هایی برای به وجود آمدن رشته‌های محبت بین خودتان را دریافت کنید. برای اینکه برای به دنیا آمدن کودک آماده‌باشید، به این چند توصیه نگاهی بیندازید.

مراقب سلامتی خود باشید

مواردی که مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد باید بداند ؟-www.mehcom.com

مواردی که مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد باید بداند ؟-www.mehcom.com

 

از آن جا که فرزندتان در بدن شما رشد می‌کند بسیار مهم است که در طول دوره‌ی بارداری مراقب سلامتی و تندرستی خود باشید. اگر به هر صورتی مبتلا به بیماری جسمی یا روانی شوید کودکتان آسیب می‌بیند.

رشد جنین در طول چند هفته‌ی اول بسیار حیاتی و مهم است. اگر عادت به سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر دارید وقت آن است که از این عادت به طور کامل اجتناب کنید.

پیشنهاد مطالعه:  چند توصیه برای داشتن زایمان طبیعی

به مراقبت از کودک فکر کنید

مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد چه چیزهایی را باید مراعات کند-www.mehcom.com

مادر قبل از به دنیا آمدن نوزاد چه چیزهایی را باید مراعات کند-www.mehcom.com

 

باید با خواندن مقالات و مطالبی در مورد مراقبت از کودک در روزنامه و مجله،  تحقیقاتی را شروع کنید.

اگر به اینترنت و لپ تاب دسترسی دارید وقت آن است که در مورد مراقبت از کودک تحقیقاتی را انجام دهید. همچنین می‌توانید تجربه‌های عملی مادرانی که موقعیت کنونی شما را گذرانده‌اند ببینید.

تجربه‌های آن‌ها در این مرحله‌ی حیاتی، برای شما بسیار سودمند خواهد بود. مهم است که چند ماه قبل از تصمیم به بچه‌دار شدن، در مورد مراقبت از کودک تصمیم‌گیری کنید.

در صورت امکان با صرف چند هزارتومان و تهیه اینترنتی راهنمای کامل دوران بارداری و نگهداری نوزاد تا 2 سالگی کودک اطلاعات خود را کامل کنید.

وضعیت خود را با پزشک زنان بررسی کنید

وضعیت خود را با پزشک زنان بررسی کنید-www.mehcom.com

وضعیت خود را با پزشک زنان بررسی کنید-www.mehcom.com

 

شما باید یک متخصص زنان صمیمی داشته باشید که بتوانید همه چیز را در مورد مسائل بارداری و به دنیا آمدن کودک با او در میان بگذارید.

مسائل و عوارضی که در دوره‌ی بارداری با آن‌ها مواجه می‌شوید نیز باید به طور منظم با او در میان گذاشته شود تا او بتواند در طول دوره‌ی بارداری‌تان درمان مناسب ارائه دهد.

او قطعاً می‌تواند تعداد جنین‌های که سهم شما شده است را مشخص کند. اینکه قرار است یک بچه و یا دوقلو به دنیا بیاورید، در سونوگرافی کاملاً مشخص می‌شود.

پوشاک برای کودک و خودتان

در مجموع نباید بخواهید که نوزاد بلافاصله لباس جدید بپوشد زیرا مواد شیمیایی استفاده‌شده در تولید پوشاک ممکن است برای پوست بچه مناسب نباشد.

پیشنهاد مطالعه:  خطر مصرف کافئین در دوران بارداری برای زنان

بهتر است وقتی که بچه تازه به دنیا آمده است، از پارچه‌های نخی قدیمی استفاده کنید.

مهم است که قبل از به دنیا آمدن بچه چند پارچه‌ی نخی نرم و شسته شده برای او نگه‌دارید.  مهم است که پارچه‌ی نخی نرم را تا دو ماهگی‌اش به او بپوشانید.

پس از آن می‌توانید لباس‌های جدید به او بپوشانید. اما به خاطر داشته باشید که لباس جدید را با مایع ضدعفونی‌کننده بشویید تا هیچ ماده‌ی عفونی به پوست بچه تماس پیدا نکند.

علاوه بر پوشاک کودکتان، به همان اندازه مهم است که در دوره‌ی بارداری کاری کنید که خودتان هم احساس راحتی داشته باشید. به همین دلیل انواع مختلفی از لباس‌های مربوط به مادران جدید در بازار موجود است.

می‌توانید به راحتی یک لباس مناسب که به اندامتان بخورد و باعث شود که در طول این دوره احساس راحتی کنید انتخاب نمایید.

هنگام پوشیدن این لباس‌های بارداری شکمتان باید کاملاً احساس راحتی کند. هم شما و هم نوزادتان در لباس فوق العادهای که برای دوره‌ی بارداری تهیه‌کرده‌اید احساس راحتی خواهید داشت.

خرید نوزاد (تهیه‌ی لیست خرید نوزاد)

خرید نوزاد (تهیه‌ی لیست خرید نوزاد)-www.mehcom.com

خرید نوزاد (تهیه‌ی لیست خرید نوزاد)-www.mehcom.com

 

هر مادری ممکن است در مورد اتاق نوزادش درست در خانه‌ی خود رویاپردازی کند.

همچنین والدین هنگامی که به زمان به دنیا آمدن بچه نزدیک می‌شوند در مورد کالسکه نیز صحبت می‌کنند.

لازم است که خرید زیادی انجام دهید تا اتاق منحصربه‌فرد نوزاد را درست در خانه‌ی خود بچینید.  امکانات متنوعی وجود دارد که کاری کنید خانه دقیقاً شبیه مکانی برای نفس کشیدن(زندگی کردن) و شاد ماندن با کودکتان شود.

پیشنهاد مطالعه:  دلیل سکسکه نوزاد چیست؟

غذای بچه عامل مهم دیگری است که هنگام فکر کردن به روند خوشامدگویی به کودکتان، باید به آن توجه داشته باشید. لازم است که محیط‌های قرار دادن وسایل در خانه را جمع‌وجور کنید تا بتوانید وسایل بزرگ مربوط به کودک را در خانه جای دهید.

منبع:5040

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×