"> مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

مشاور خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد تا ما بتوانیم به راحتی با او درباره زندگی و مشکلاتمان صحبت کنیم و از او کمک های حرفه ای مشاوره بخواهیم.

مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

مشاورخوب چه ویژگی هایی دارد ؟

مشاور خوب چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارد ؟

1- یک مشاور و روانشناس خوب به معنای واقعی کلمه ، مراجعه کننده را به عنوان یک انسان دوست دارد. مراجع با او احساس راحتی  و احساس امنیت میکند.

2- مشاور خوب عجول و کم حوصله نیست بلکه با حوصله و بردباری کامل با بیمار یا مراجع برخورد می کند.

3- یک مشاور روانشناس خوب با مراجع راحت و صریح می باشد و مراجع نیز با او احساس راحتی  و احساس امنیت میکند.

4- مشاور خوب یک محقق است و با آخرین اطلاعات روز در ارتباط است . او برای تایید حرفها و توصیه های خود به شما کتابهای مربوطه را پیشنهاد میکند چون نمیترسد شما مچ او را بگیرید.

5- مشاوره خوب بسیار رازدار و تودار می باشد. محال است که حرفی از مراجع اش به دیگران حتی نزدیکان مراجع بگوید.

6- مشاور روانشناس خوب در مورد شما قضاوت نمی کند و شما را محکوم یا سرزنش نمیکند.

7- مشاوِر خوب از حرفهای شما تعجب نمیکند. حتی اگر بدترین کارها را انجام داده باشید.

8- مشاوِر خوب شما را آنگونه که هستید می پذیرد . یعنی پذیرش بی قید و شرط دارد.

9- مشاور خوب دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است و مجوز خود را در معرض دید دیگران در محل کارش قرار میدهد.

پیشنهاد مطالعه:  آزار جنسی کودکان | موقعیت‌های زمینه ساز و راههای پیشگیری

10- مشاورخوب شما را نصیحت نمیکند چیزی به نام نصیحت درمانی نداریم.

11- مشاور خوب درباره شما و کارها و افکار شما قضاوت اخلاقی نمی کند یعنی نمی گوید شما کار درست یا نادرستی انجام داده اید.

12-یک مشاور خوب از استعداد شنوندگی بالایی برخوردار است و به شما اجازه میدهد راحت حرف بزنید .

موفق باشید.

یک نکته :

در پایان باید دانست که مشاور و یا روانشناسی برای شما خوب و کارآمد است که شما بتوانید با او ارتباط صحیح و متقابلی داشته باشید .

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

 1. تاج گل گفت:

  به نام خدا
  باسلام وادب به محضرشما
  مواردی که درموردمشاورخوب فرمودید بسیار بجاو قابل درک میباشد واین خصوصیات بایددراین افراد وجود داشته باشد تا بتوانند دربرابرفردی که به او مراجعه میکند بتواند کارگشایی خوب باشد

  • admin گفت:

   با تشکر
   برخی از خصوصیات یک مشاور خوب قابل پرورش هستند و یک مشاور یا رواندرمانگر خوب باید بتواند خود را به ایده آل ها نزدیک کند.

 2. مهدی غلامی گفت:

  سلام . یه سوال ذهن من و کلی مشغول کرده . همه حرف ها در مورد مشاور خوب درست . اما من چجوری میتونم حجم حرفای خودم و درد دل ها و مشکلاته روحی چند سالمو که روی همم تلنبار شده به مشاور بگم اونم یه ساعت . حتما میگید خوب باید تو چند جلسه بگی اوکی . یه سر به دفتر وقت های مشاورا بزنید . یه ماه دیگه بیا وقت دارن . من الان نیاز دارم به آرامش من الان تو بحران غرق شدم این زمان و مکان هایی که برای مشاوره ها میذارن وحشتناکه . میمونه درد دل آخر آقای مشاور خوب که دفترت کله تهرونه من از کجا بیارم ساعتی حداقل 100 تا 150 تومن بهت بدم . مشتی انصافا با کدوم ترازو سنجیدی مارا . اوکی پیشنهاد میدین بریم مراکز مشاوره دولتی . مکانهایی پر از استرس و شلوغ مشاورای کلافه و خسته . در آخر میرسی به کجا نا امید تو افسدگی که سال ها درگیرشی به مشکلات روحی همسرت که داره جلوی چشات از بین میره به رابطه های از هم پاشیده خانوادگیت . در آخر هیچی برات نمیمونه چون اینجا همه چی با پول حل میشه

  • حسن رامشینی گفت:

   سلام
   واقعا مشاور خوب و پیدا کردن اون خیلی سخته تازه بقول شما اگر بتونی وقت بگیری و هزینه اش رو پرداخت کنی . … برای رفع این مشکل مشاوره های تلفنی و مشاوره های آنلاین ایجاد شده اند که هزینه کمتری را باید پرداخت کرد. که البته این هم خودش داستانی دیگر است و هنوز در ابتدای راهی که شاید راه حلی باشد برای افرادی مثل شما.
   در صورتی که محل زندگی خودتون رو از طریق کامنت در قسمت تماس با ما ذکر کنید سعی می کنیم کمک کنیم تا یک مشاور خوب با هزینه مناسب پیدا کنید.

  • حسن رامشینی گفت:

   سلام
   واقعا مشاور خوب و پیدا کردن اون خیلی سخته تازه بقول شما اگر بتونی وقت بگیری و هزینه اش رو پرداخت کنی . … برای رفع این مشکل مشاوره های تلفنی و مشاوره های آنلاین ایجاد شده اند که هزینه کمتری را باید پرداخت کرد. که البته این هم خودش داستانی دیگر است و هنوز در ابتدای راهی که شاید راه حلی باشد برای افرادی مثل شما.
   در صورتی که محل زندگی خودتون رو از طریق کامنت در قسمت تماس با ما ذکر کنید سعی می کنیم کمک کنیم تا یک مشاور خوب با هزینه مناسب پیدا کنید. موفق باشید

 3. توکا گفت:

  سلام یه مشاور خوب توی تهران سمت غرب می خواستم . ممنون میشم معرفی کنید.

  • حسن رامشینی گفت:

   سلام – به ایمیل شما آدرس و تلفن یکی از مشاوران خوب و کاربلد غرب تهران در محدوده فلکه صادقیه ارسال شد.

 4. فاطمه گفت:

  آخه این مشاور خوب رو از کجا پیدا کنیم ؟

  • حسن رامشینی گفت:

   سلام خب مثل پیدا کردن یک پزشک خوب با پرسیدن از کسانی که قبلا مشاوره رفته اند و یا کسانی که خودشان در امر روانشناسی و مشاوره دخالت دارند می توانید یکی از بهترین ها را پیدا کنید. اما یادتان باشد همیشه بهترین ها بالاترین قیمت ها و یا بالاترین مدرک تحصیلی نیستند هر چند که گاهی هم واقعا همین طور است.

 5. ستاره گفت:

  با تشکر از مطلبتون . هزینه های مشاوره های خوب خیلی بالاست . از عهده هر کسی بر نمیاد بره مشاوره

  • حسن رامشینی گفت:

   سلام . اگر شما بتوانید به معنای واقعی یک مشاور خوب پیدا کنید مطمئن باشید که هزینه های بالا قسمت بسیار ناچیزی از هزینه های بسیار بالاتر آینده خواهد بود.

×