"> مراقبتهای بهداشتی و تغذیه ای کودکان و دانش آموزان در فصل سرد زمستان - مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

مراقبتهای بهداشتی و تغذیه ای کودکان و دانش آموزان در فصل سرد زمستان

مراقبتهای بهداشتی در زمستان

در فصل سرد زمستان، مصرف مایعات فراموش نشود . کودکان و دانش‌آموزان از ماهی، سبزیجات و مرکبات حتما استفاده نمایند.

کارشناس آموزش سلامت آموزش و پرورش،خانم  مهناز تسلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه‌ای برای دانش‌آموزان در روزهای سرد زمستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در روزهای سرد حس تشنگی کاهش می‌یابد و کودکان و نوجوانان مایعات کمی دریافت می‌کنند، لذا توصیه می‌شود در این ایام، مصرف مایعات را فراموش نکنند و در کوله پشتی خودشان شیشه آب داشته باشند.

مهکام-مراقبتهای بهداشتی و تغذیه ای کودکان و دانش آموزان در فصل سرد زمستان

مهکام-مراقبتهای بهداشتی و تغذیه ای کودکان و دانش آموزان در فصل سرد زمستان

مهناز تسلیمی ادامه داد: با توجه به کاهش نور آفتاب در روزهای ابری و سرد، توصیه می‌شود مصرف شیر و لبنیات، آجیل‌ها و دانه‌های مغزی مثل گردو، کنجد و تخمه گل آفتابگردان به عنوان میان وعده برای دانش‌آموزان تهیه شود؛ همچنین از خانواده‌ها می‌خواهیم که در غذاهایشان از ماهی، سبزیجات و مرکبات استفاده کنند.

در روزهای سرد زمستان، کلاه، شال‌گردن و دستکش فراموش نشود

تسلیمی افزود: برای تقویت سیستم ایمنی در مقابل بیماری‌های فصل به ویژه سرماخوردگی ویروسی، آنفلوانزا و آنژین‌های چرکی بر شستن دست‌ها و عدم تماس دست‌های نشسته با دهان توصیه می‌شود و لازم است دانش‌آموزان از وسایل شخصی دیگران استفاده نکنند و از کلاه، شال گردن و دستکش استفاده شود.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان در هنگام سرفه و عطسه از دستمال مقابل صورت‌شان استفاده کنند؛ به دلیل اینکه این بیماری‌ها بسیار مسری هستند و در صورت ابتلا با نظر پزشک در منزل استراحت کنند و در مدرسه حضور نیابند.

پیشنهاد مطالعه:  تندرستی و حفظ سلامت با مصرف مرتب آجیل (مغزدانه‌ها)

این کارشناس آموزش سلامت اضافه کرد: در مناطقی که بارش برف آغاز شده است، دانش‌آموزان از قرار گرفتن در هوای آزاد و محیط برفی برای مدت زیاد خودداری کنند؛ چرا که به دلیل انعکاس اشعه از برف به چشم‌ها باعث سوختگی و آسیب دیدگی چشم می‌شود و تأکید می‌شود از خوردن برف نیز خودداری شود.

مجله اینترنتی مهکام آموزش خانواده برتر و موفق در فرزندپروری همسرداری

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×