مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

مدیریت مالی خانواده با کیست ؟

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

عادت های مالی غلط اقتصاد خانواده های ایرانی

مشورت و مشاوره اقتصادی:

بر طبق عادات قدیم بشری که مردان در امور اقتصادی همیشه حرف اول را می زدند . و سایر اعضای خانواده در تصمیم گیری های اقتصادی و مالی هیچگونه سهی نداشتند. و باید مطیع کامل مرد خانواده می بودند . اما در این دوران که مشارکت زن ها و خانمها در امور خارج از خانه بیشتر شده و بسیار از شغل هایی که در انحصار کامل مردها بود را توانسته اند از آن خود کنند. و به یک رقابت نه چندان عادلانه با مردان بپردازند. و از طرفی هم بسیاری از زنان با طی مدارج معتبر دانشگاهی خود را در علم و دانش نیز همپایه مردان کرده اند. مطمئنا دیگر نمی توان گفت که در خانه و خانواده و افتصاد خانوار تنها مردان هستند که باید نظر بدهند. اینجاست که مشورت تمام افراد خانواده در امور اقتصادی بیشتر به نفع خانواده می باشد. اما هنوز هم شاهدیم که برخی از خانواده ها به این گونه است که مردان در امور شغلی و کاری خود با همسرانشان مشورت نمی کنند، در صورتی که در حوزه اقتصاد خانواده همه اعضا باید نظر دهند. البته باید دانست که :

رای خانواده بدون مشورت گرفتن از کسانی که دارای شم و هوش اقتصادی و دارای تجربه هستند، مناسب نیست و اگر فقط با نظر خود حرکت کنیم احتمال زمین خوردنمان حتمی است.
بهتر است از یک مشاور اقتصادی کمک بگیریم. تصور بیشتر افراد بدین گونه است که وقتی جامعه دچار بحران و مشکلات اقتصادی می شود، زندگی زناشویی افراد از هم پاشیده می شود؛ در صورتی که این گونه نیست. همیشه در شرایطی مانند بحران های طبیعی و غیرطبیعی مانند مشکلات اقتصادی، تورم، ورشکستگی و … انسجام خانوادگی افزایش می یابد.

مشاوره آنلاین مهکام :   20 نکته در رفتار با شوهر - همسرداری موفق

البته نباید این امر را نادیده گرفت که مشکلات اقتصادی در زندگی مشترک به نوعی دستگاه تقویت کننده مشکلات پنهان ارتباط عاطفی بین زن و شوهر است. در واقع مشکلات و بحران های اقتصادی در خانه باعث می شود که موضوعات قبلی که زن و شوهر از آن رنجیده خاطرند، بزرگ تر شود.

چه کسی مدیریت اقتصاد خانواده را دارد ؟

زوج هایی در زمینه مدیریت مالی موفق اند که دو شرط زیر را باهم داشته باشند:

1 – شم اقتصادی و گرفتن مشاوره های مالی و اقتصادی

2 – رابطه عاطفی قدرتمند

یکی از سوالات رایج بین زن و شوهر این است که چه کسی در خانواده باید اقتصاد خانه را مدیریت کند؟ بهترین پاسخ این است که اولویت مدیریت با کسی است که تفکر، شم و هوش اقتصادی قوی داشته باشد. بارها دیده شده که برخی از زنان خانه دار نسبت به همسرشان از شم اقتصادی بالاتری برخوردارند اما پذیرفتن این مسئله از سوی شوهرانشان آسان نیست.

در هر صورت برای یک مدیریت موفق، شم و هوش اقتصادی بسیار مهم است اما این مسئله نباید باعث شود فردی که دارای این شرایط است متکبرانه، مستبدانه وشخصا تصمیم گیری کند. در امور مالی، زن و شوهر باید با یکدیگر مشورت داشته باشند.

فرزندان از مشکلات مالی و اقتصادی مطلع بشوند یا نشوند ؟
بسیار از افراد معتقدند زمانی که خانواده با مشکل و بحران های اقتصادی روبرو می شود. پدر و مادر نباید اجازه دهند که فرزندانشان بخصوص فرزندانی که در رده سنی پیش دبستانی و دبستانی هستند از این موضوع باخبر شوند؛ چرا که کودکان در این مقطع سنی دچار ترس، نگرانی و تفکرات عجیب و غریب می شوند . اما واقعیت این است که کودکان و نوجوانان ما باید از مشکلات و سختی ها نیز مطلع باشند . اما پدر و مادر باید دلگرمی و ایجاد امید نیز به فرزندان بدهند . تا هم کودکانشان از همین الان متوجه شوند که زندگی مشکلات خاص خودش را دارد. و هم یاد بگیرند که باید برای رفع مشکل تلاش کنند تا بتوانند بر مشکلات و سختی های زندگی فایق آیند.کودکان را در محیط واقعی باید تربیت کرد نه در یک محیط غیر ظبیعی استریلیزه شده !

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

  1. محمود نیکجو گفت:

    سلام. من و همسرم ماهیانه مجموعا حدود 6 میلیون حقوق میگیریم ولی هنوز مستاجریم. البته یه پسر 5 ساله داریم که هزینه های مهد کودک و کلاس موسیقی و … دارد. خیلی وامهای کوچک و متوسط گرفته ایم که بابت آنها حدود چند میلیون ماهیانه قسط میدهیم. مجموعا با اجاره خانه حدود 4 تا 4.5 میلیون خرج هزینه های مهد و کلاسهای پسرمان و اقساط وام و اجاره خانه میشود. بقیه هم که بابت خرجهای یومیه و آب و برق و تلفن و … می رود و چیزی نمی ماند برایمان. ما بالاخره چگونه خانه دار شویم؟

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×