"> شکلات تلخ بخورید زیرا به سلامتی کمک می کند - مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

شکلات تلخ بخورید زیرا به سلامتی کمک می کند

شکلات تلخ ، سرشار از مواد معدنی ، پیشگیری از بیماری های قلبی -عروقی، ضد افسردگی طبیعی، جلوگیری از فشار خون و دیابت نوع 2

محققان علوم پزشکی :شکلات تلخ ، سرشار از مواد معدنی ، پیشگیری از بیماری های قلبی -عروقی، ضد افسردگی طبیعی، جلوگیری از فشار خون و دیابت نوع 2 و مقابله با پیری و چاقی باید در سبد تغذیه سالم خانواده و خانوار ایرانی قرار گیرد.

شکلات تلخ ، سرشار از مواد معدنی ، پیشگیری از بیماری های قلبی -عروقی، ضد افسردگی طبیعی، جلوگیری از فشار خون و دیابت نوع 2

شکلات تلخ ، سرشار از مواد معدنی ، پیشگیری از بیماری های قلبی -عروقی، ضد افسردگی طبیعی، جلوگیری از فشار خون و دیابت نوع 2

شکلات تلخ

شاید خیلی از خانواده ها از اینکه بدانند شکلات تلخ سرشار از کاکائو نه تنها خوشمزه است ، بلکه حاوی فلاونوئید نیز میباشد که عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد. خیلی خوشحال شوند . و جالب تر اینکه این تنها خاصیت شکلات تلخ نمی باشد. و حداقل هفت دلیل مهم دیگر نیز وجود دارد که براساس آن خانواده های ایرانی می توانند شکلات تلخ  را در سبد تغذیه سالم خانواده سبز ایرانی قرار بدهند.

شکلات تلخ سرشار از مواد معدنی است

شکلات سرشار از مواد معدنی همچون منیزیم ، فسفر ، پتاسیم ، آهن ، روی یا حتی ویتامین ها ، به ویژه ویتامین های گروه ب است. شکلات رژیم غذایی را متعادل می کند که البته باید آن را به خوبی انتخاب کرد. البته شکلات تلخ را انتخاب کنید و از انتخاب بیسکویت ها یا دسرهای شکلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند ، پرهیز کنید.

شکلات تلخ یک ضد افسردگی طبیعی است

شکلات برای تقویت روحیه بسیار عالی است. زیرا اولا دارای منیزیم است که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده است؛ از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیلامین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. به این ترتیب شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است که برخی اثرات آن حتی مشابه حشیش است.

پیشنهاد مطالعه:  عادتهایی که بهداشت روان و جسم را تهدید می کند

شکلات تلخ در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی-عروقی موثر است

فلاونوئیدهای موجود در کاکائو و شکلات نقشی مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی ایفا می کند. این آنتی اکسیدان ها در واقع میزان کلسترول بد (ال.دی.ال) را در خون کاهش می دهد و خاصیت کششی رگ های خونی را در بدن حفظ می کنند.

شکلات تلخ در پیشگیری از بروز فشار خون بالا و دیابت نوع 2 موثر است

شکلات ماده غذایی سالمی است که از فشار خون بالا پیش گیری می کند. به یمن فلاونوئید موجود در شکلات تلخ، شکلات فشار خون را به طور قابل توجهی پایین می آورد و به حفظ آن در سطح ثابت کمک می کند. به علاوه شکلات تلخ از بروز دیابت نوع دو نیز جلوگیری می کند.

شکلات تلخ با پیری مقابله می کند

شکلات تلخ یکی از 10 ماده غذایی جوانی است. کاکائو در واقع یکی از مواد غذایی سرشار از فلاونوئید و به ویژه آنتی اکسیدان کاتچین است.

این آنتی اکسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک می کند. البته باید توجه کرد که فلاونوئید موجود در شکلات شیری یا شکلات سفید که مقدار کاکائوی آن کم است ، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر است.

شکلات تلخ چاق کننده نیست

شکلات سرشار از چربی و کربوهیدرات ها است و به طور متوسط هر 100 گرم شکلات ، 500 کالری انرژی دارد. با این حال نباید از رژیم غذایی حذف شود. زیرا شکلات تلخ حاوی ویتامین های زیادی است که برای بدن مفید است.

شکلات به جای غذا

خوردن مقداری شکلات در روز به جای سایر مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی توصیه می شود.

پیشنهاد مطالعه:  رژیم غذایی و تغذیه ای در خانواده های دارای بیمار قلبی

دراین گزارش پیشنهاد شده است: روزانه حدود 30 گرم شکلات تلخ (با حداقل 70 درصد) ، نه کمتر و نه بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

البته به نظر می رسد افراد با شرایط مختلف جسمی و روحی درمورد مصرف این ماده غذایی با پزشک خود مشورت داشته باشند.

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده فرزندپروری همسرداری

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×