"> تنظیم روابط با خانواده همسر - همسرداری موفق
مشاوره آنلاین مهکام

تنظیم روابط با خانواده همسر – همسرداری موفق

تنظیم روابط با خانواده همسر

یکی از اصولی که در خانواده موفق به آن باید توجه شود این است که تمام جوانب تاثیر گذار بر روی زندگی مشترک را باید به دقت مدیریت و تنظیم کرد تا در امر همسرداری و تربیت کودک موفق باشیم یکی از این عوامل مهم و بسیار تاثیر گذار بر زندگی مشترک زوج ها تنظیم روابط با خانواده همسر می باشد .

بر کسی پوشیده نیست که گاهی روابط با خانواده همسر چنان آشفته می شود که چاره ای جز طلاق نمی ماند و برعکس گاهی رفتار با خانواده همسر چنان مدیریت شده است که جای هیچ حرف و بحثی را باقی نمی گذارد.

تنظیم روابط با خانواده همسر  - همسرداری موفق-مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده

تنظیم روابط با خانواده همسر – همسرداری موفق-مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده

در زیر برای تنظیم روابط با خانواده همسر نکاتی را متذکر شده ایم که با سعه صدر و حوصله می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات با خانواده همسر باشد :

شیک و مرتب باشید

خوب لباس بپوشید و بکوشید همیشه پاک و تمیز باشید. هیچ مادری دوست ندارد عروس یا داماد بدلباس و شلخته داشته باشد.

به همسرتان اهمیت بدهید

هیچ چیز پدر و مادری ( به ویژه مادر) را آن‌ قدر خوشحال نمی‌کند که ببینند به دختر یا پسرشان عشق می‌ورزند و با او به خوبی رفتار می‌کنند. همیشه سعی کنید محیط خانوادگی آرامش‌بخش و گرمی را به وجود بیاورید.

با پدر و مادر همسرتان مشورت کنید

با پدر و مادر همسرتان مشورت کنید حتی اگر به پیشنهاد آنان عمل نمی کنید. مشورت خواستن یعنی اهمیت دادن به آنها. شاید هم روزی راه حل خیلی خوبی به شما پیشنهاد کنند.

علایق خانواده همسر را بشناسید

ببینید پدر و مادر همسرتان چه دوست دارند، سعی کنید کمی درباره آن یاد بگیرید و به آن علاقه نشان بدهید، ولی یادتان نرود که تقلید کردن تنها، فایده‌ای نخواهد داشت.

پدر و مادر همسرتان را درک کنید

سعی کنید از خانواده همسرتان درک بهتری پیدا کنید و آن‌طور که هستند آنها را بپذیرید. به آنها نشان بدهید چقدر از بودن در کنار آنها خوش‌بختید.

پیشنهاد مطالعه:  12 نکته طلایی برای محبوب شدن در خانواده همسر

ببینید پدر و مادر همسرتان از چه چیزهایی بدشان می‌آید

ببینید از چه بدشان می‌آید، آن کار را نکنید و آن حرف را نزنید تا آنها را آزار ندهید.

گذشت داشته باشید

اگر مادر همسرتان به شما بدی می‌کند و بد شما را می‌گوید، شما به او بدی نکنید و بدش را نگویید. خیلی سخت است ولی ارزشش را دارد. در روی پدر و مادر همسرتان نایستید. نگذارید سیل انتقادات و اختلاف نظرها شما را با خود ببرد.

مقایسه نکنید

پدر و مادر همسرتان را با پدر و مادر خودتان یا سایر خانواده ها مقایسه نکنید و پیش روی آنها از پدر و مادر خودتان تعریف نکنید. گرچه به طور معمول از پدر و مادر همسر به خوبی یاد نمی‌شود ولی آنها بیشتر اوقات انسان‌های خوبی هستند. به هر حال همین‌ها هستند که همسر شما را بزرگ کرده‌اند و به جایی رسانده‌اند که شما تصمیم گرفته‌اید تا آخر عمر در کنارش زندگی کنید. آنها دیگر خانواده شما هستند و باید آنها را همان‌طور که هستند بپذیرید.

وفاداری به خانواده همسر

کاملاً طبیعی است همسرتان نسبت به خانواده‌اش وفادار باشد. اشکالی ندارد البته تا زمانی که وفاداری‌اش به آنها از وفاداری‌اش به شما بیشتر نباشد.

انتقاد به خانواده همسر

حتی اگر خانواده همسرتان از جهنم هم آمده باشند نباید از آنها انتقاد کنید. اگر همسرتان از آنها انتقاد می‌کند تنها شنونده باشید. می‌‌توان پرسید منظورش از این انتقاد چیست ولی نباید نظر داد.

خصوصیات ژنتیکی و فرهنگی

کمی وقت بگذارید و درباره خصوصیات ژنتیکی و فرهنگی خودتان اطلاعات بیشتری به دست آورید و همسرتان را از آنها آگاه کنید.

احساسات

احساس‌تان درباره خانواده خود را با همسرتان در میان بگذارید.

درمان

اکر مشکلی دارید که ناشی از روابط خانوادگی( پیش از ازدواج) است آن را حل کنید تا در زندگی مشترک با همسرتان به مشکل کمتری برخورد کنید.

حد و مرزها

ببینید در کجا با خانواده همسرتان در احساسات، اندیشه‌ها و توقعات و نگرش‌تان درباره موارد گوناگون اختلاف نظر دارید. در آن موارد مرز میان خود و آنها را مشخص کنید.

پیشنهاد مطالعه:  همسر مهم‌تر است یا پدر‌ و‌ مادر ؟

زمان خداحافظی از خانواده همسر

گنجایش خود را مشخص کنید. بین خود و همسرتان رمزی بگذارید تا به وسیله آن همسرتان متوجه شود که دیگر از بودن در کنار خانواده او خسته شده‌اید و زمان رفتن به خانه رسیده است.

اهمیت دادن

همین‌طور که پدر و مادر همسرتان پیر می‌شوند به سلامتی و نیازهای مالی آنها توجه کنید. ببینید برای سال‌های پیری آنها چه کمکی از دست شما بر می آید.

زندگی مشترک

به یاد داشته باشید ازدواج  و زندگی مشترک شما از همه چیز مهم‌تر است.

برخورد صحیح با همسر

برخورد صحیح با همسر نخستین و مهم‌ترین گام به سوی برخورد صحیح با خانواده اوست. سعی کنید پیوند میان او و خانواده‌ اش را درک کنید و از او بخواهید در این پیوند پایدار باشد. یادتان باشد خانواده همسرتان برای او مانند خانواده شما برای خودتان است.

نیش و کنایه را با لبخند پاسخ بدهید

کمی طنز داشتن برای بهتر شدن رابطه با خانواده همسر می‌تواند خیلی موثر باشد. اگر کنایه‌ای به شما می زنند سعی کنید با کمی لبخند و طنز آن را با شوخی رد کنید. عصبانیت اوضاع را بدتر می‌کند. لبخند زدن در جواب کنایه‌هایی که می‌شنوید باعث می‌شود کنایه‌ها کمتر می‌کند.

به خانواده همسرتان احترام بگذارید

به خانواده همسرتان به چشم کسانی بنگرید که می‌توانند دوست شما باشند. حتی اگر زیاد شما را دوست ندارند کاری نکنید که ارتباط‌تان بدتر شود.هرگز با آنها با لحن بد صحبت و به آنها توهین نکنید. به آنها علاقه نشان بدهید و به حرف‌شان گوش کنید. ناراحتی‌ها آرام آرام از بین می‌روند.

حرف‌تان را روشن و واضح بزنید

اگر می‌بینید خانواده همسر با شما مشکل دارند و به شما اجحاف می‌کنند رو در رو مشکل‌تان را به آنها بگویید. سعی نکنید حرف‌تان را از طریق شخص دیگری به گوش آنها برسانید. بکوشید پیش از این که دیر بشود مشکل را رک و راست به آنها بگویید.

پیشنهاد مطالعه:  چند قانون ساده در مورد رابطه بهتر با خانواده شوهر

بین همسر و فرزندان‌تان و خانواده همسر فاصله نیاندازید

بین همسر و فرزندان‌تان از یک سو و خانواده همسرتان از سوی دیگر فاصله نیاندازید. بگذارید آزادانه با یک‌دیگر رفت و آمد کنند. اگر رابطه خوبی با خانواده همسرتان ندارید این شکاف تنها شرایط را بدتر می‌کند.

مهربانی و محبت از هر چیزی موثرتر است

با مهربانی سخت‌ترین دل‌ها هم نرم می‌شوند. از هر موقعیتی برای نشان دادن محبت‌تان به خانواده همسرتان استفاده کنید. به آنها نشان بدهید که شما هم مانند فرزندشان نگران آنها هستید. هرگاه توانستید به آنها کمک کنید. اگر بیمار هستند از آنها نگه‌داری کنید و اگر در مسافرت‌هستند از خانه شان مواظبت کنید. کم کم محبت در وجود هر دو طرف جوانه خواهد زد.

خودتان باشید

تا آنجا که می‌توانید به خانواده همسرتان محبت کنید و به آنها احترام بگذارید ولی به خاطر آنها خودتان را عوض نکنید. همیشه الویت‌های‌تان را حفظ کنید. یادتان باشد مجبور نیستید به خاطر خانواده همسرتان خودتان را عوض کنید مگر این که برای شما فایده‌ای داشته باشد. اگر به خودتان و تصمیم‌های‌تان احترام بگذارید مردم به شما احترام خواهند گذاشت.

با تجربه و بالغ باشید

ساختن با خانواده همسر به بلوغ فراوانی نیاز دارد. باید بپذیرید آنها پدر و مادر شما نیستند پس همیشه کمی فاصله بین شما وجود خواهد داشت. هنگام برخورد با خانواده همسرتان سعی کنید خودتان را به جای ‌انها بگذارید. به جای شکایت از این که چرا به شما تبعیض می شود از غریزه‌‌تان کمک بگیرید و هوشمندانه رفتار کنید

منبع:‌سایت روان

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده – تنظیم روابط با خانواده همسر

کلمات سرچ شده : ارتباط با خانواده شوهر ,خانواده, خانواده برتر, خانواده شوهر ,خانواده همسر ,دخالت خانواده شوهر, دخالت های خانواده شوهر, رفتار با خانواده شوهر, زندگی با خانواده همسر ,طرز برخورد با خانواده شوهر ,عروس, مادرشوهر ,مشاوره ,مشاوره خانواده, همسرداری موفق ,چگونگی ارتباط با خانواده شوهر,مدیریت روابط با خانواده همسر

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×