مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

تفاوت تلویزیون های LCD و LED

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تفاوت تلویزیون های LCD و LED

تلویزیون های LCD و LED

پنل تلویزیون های LCD و LED تقریبا مشابه هستند. ولی تفاوتهایی در این دو تکنولوژی وجود دارد:
زاویه دید:
در مدل های اولیه یکی از مشکلات LCD زاویه دید بوده. وقتی شما از کناره‌ها به تصویر تلویزیون نگاه می‌کردید، دارای سطح روشنایی و رنگها  متفاوت بود.
این مسئله اکنون تا حدود زیادی حل شده و شما می‌توانید تلویزیون‌هایی با زاویه دید ١٧٨ درجه در بازار بیابید.
در LED ها این مشکل حل شده است و تصاویر مانند پلاسما دارای عمق هستند یعنی هر چه از آن دورتر شوید گویا وضوح تصویر کم نگردیده است و تصویر واضح و نمایان است.
پخش تصاویر با حرکت سریع:
در LCDمشکل زمان پاسخ‌دهی وجود دارد. یعنی مدت زمانی طول می‌کشد تا LCD بتواند یک فریم را جایگزین فریم قبلی کند. این مسئله باعث می‌شود به هنگام پخش تصاویری که دارای صحنه‌هایی با حرکت سریع هستند، سایه‌ای از فریم قبلی روی صحنه باقی بماند. البته این مسئله هم به مرور در حال بر طرف شدن است و با ساخت مدل‌هایی با زمان‌های پاسخ‌دهی کمتر از هشت میلی‌ثانیه نگرانی‌ها از این بابت کمتر شده است.
در LED ها دیگر از مشکل محو تصاویر در حرکت های سریع که در LCD ها موجود بود خبری نیست. زبرا هر حرکتی در تصویر ابتدا آنالیز میشود و سپس تنظیم می شود. در نتیجه در هر حرکتی تصویر صاف و تیز و روان است.
مصرف توان:
LCD به خاطر منبع نور جداگانه‌ای که دارد، برای تولید نور انرژی زیادی صرف نمی‌کند(البته اگر روشنایی تصویر را کم کنید).
LED انرژی بسیار کمتر از LCD مصرف می کند. زیرا منبع نور آن از مجموعه ای از LED ها تشکیل شده است و LED  نیز برای روشن شدن انرژی بسیار کمی طلب می کند.

بازم هم بخوانیم :   چند نکته درباره تامین مخارج زندگی و خانواده

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×