"> به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟ - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟

به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟

برای آموزش نحوه رفتار با خانواده زننحوه ارتباط با خانواده شوهرچگونه با خواهر شوهر رفتار کنیمنحوه برخورد با جاریرفتار با خانواده شوهر در دوران عقدرفتار با جاریزندگی با خانواده شوهر در یک ساختمانرفتار با خواهر شوهر – با ما در سایت مشاوره آنلاین مهکام همراه شوید .

به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟

به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟

 به رفتارهای ناخوشایند خانواده همسرم چگونه پاسخ دهم ؟

دکتر الیس به شما پاسخ می دهد:

این منطقی است که هر زن و شوهری گاهی از افکار و رفتارهای خانواده همسرش خوشش نیاید. اما اگر این عدم خوشایندی با خودگویی هایی همچون ” آنها نباید چنین رفتار غیرمنصفانه ای با من داشته باشند ” همراه شود، موجب عصبانیت و رنجش فرد و در نتیجه موجب سست شدن روابط میان زن و شوهر میگردد.
به طور کلی شما میتوانید هنگام بروز اختلافات با خانواده همسر چنین عمل کنید :

 

1- رفتارهای ناخوشایند همسر و خانواده همسرتان که در حال حاضر قادر به تغییر دادن آنها نیستید را بپذیرید.

 

2- انتظار داشته باشید که همسرتان و خانواده اش به شیوه خودشان و نه شیوه ای که شما دوست دارید عمل کنند.

از خودگویی های غیرمنطقی مبنی بر اینکه آنها نباید چنین وحشتناک، غیرمنصفانه و غیرقابل تحمل رفتار کنند، پرهیز کنید و نخواهید که آنها مطابق میل شما رفتار کنند.

 

3- باور کنید که اگر وابستگان همسر شما غیرمنطقی عمل میکنند این مشکل آنهاست و شما نیز کاری برای حل مشکل آنها نمیتوانید انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه:  خانواده برتر و ارتباط موفق با خانواده همسر

بنابراین مشکل آنها را مشکل خودتان تلقی نکرده و خود را ناراحت نکنید. تنها مراقب افکار، احساسات و رفتار خودتان باشید در این صورت آنها نمیتوانند کار زیادی بر علیه شما انجام دهند.

 

4- تا جایی که امکان پذیر است زیاد نزدیک به خانواده همسرتان زندگی نکنید. اما اگر بنا بر دلایلی لازم است که در نزدیکی آنها زندگی کنید و یا زیاد به دیدارشان بروید، فکر نکنید که صرف دیدار زیاد آنها به رابطه میان شما و همسرتان آسیبی وارد میشود.

اگر آنها نسبت به شما بی احترامی میکنند به یاد داشته باشید که شما انسان محترم و ارزشمندی هستید و رفتار آنها نیز چندان وحشتناک و غیرقابل تحمل نیست.

 

5- هنگامی که توانستید خانواده همسرتان و مشکل رفتاری آنها را درک کنید، در صورت تمایل به تغییر دادن رفتار آنها اقدام کنید اما انتظار نداشته باشید چون شما دلتان میخواهد آنها رفتارشان را تغییر دهند.

بیشتر سعی کنید وقایع را از دیدگاه آنها ببینید و به خاطر خودشان و خودتان به آنها کمک کنید تا رفتارشان را تغییر دهند. به یاد داشته باشید که تغییر رفتارهای آنها از طریق انتقاد، سرزنش و جنگ و دعوا یا کناره گیری و مظلوم نمایی حاصل نمی شود.

 

6- شما تنها وظیفه دارید که با خانواده همسرتان مثل سایرین محترمانه برخورد کنید و همواره به یاد داشته باشید که آنها همسر شما را بزرگ و تربیت کرده اند.

 

7- تا حدی که امکان پذیر است با رفتارهای خود مورد خوشایند آنها واقع شوید. اما در عین حال بدانید که قرار نیست برخلاف میل خود و در جهت اهداف و منافع آنها حرکت کنید.

پیشنهاد مطالعه:  راه برخورد با خیانت همسر چیست

 

8- در نهایت اگر دیدید نمیتوانید با خانواده همسرتان رفت و آمد داشته باشید بدون محکوم کردن آنها ، مصممانه و در کمال خونسردی خود را کنار بکشید.

اما اگر همسر شما دوست دارد با خانواده اش رفت و آمد داشته باشد، آن را جزء حقوق اساسی او دانسته و بپذیرید.

در این شرایط بهتر است شرایط موجود را به طور موقت بپذیرید. با خودتان بگوئید اگرچه در شرایط بدی قرار دارم، اما این شرایط به هیچ وجه وحشتناک و غیرقابل تحمل نیست.

با این روش حداقل شما به ناراحتی خود و آزار دیدن از جانب آنها شدت نمی بخشید.

 

9- هیچ قانونی مبنی بر اینکه شما با خانواده همسرتان نمیتوانید سازگاری داشته باشید وجود ندارد.

درواقع اگر شما حرفها و رفتارهای ناراحت کننده آنها را زیاد جدی نگیرید و آنها را به گونه ای واقع بینانه درک کنید و انتظار نداشته باشید که آنها کاملاً براساس میل شما رفتار کنند، آنگاه متوجه میشوید که :

آنها نیز مثل بسیاری از مردم افرادی خوب و مهربان هستند که میتوانید در بسیاری از موارد با آنها نقطه مشترک داشته باشید و از هم نشینی با آنها لذت ببرید.

هرچه شما بیشتر خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید، رفتارهای ناخوشایند آنها کمتر آزارتان خواهد داد.

 

این نکته را همواره به یاد داشته باشید که به احتمال زیاد شما خودتان علت ناراحتی هایتان هستید و شما هستید که میتوانید خودتان را خوشحال کنید.

بنابراین بسیاری از آزارهایی که از جانب خانواده همسرتان احساس می کنید، از نگرش غیرمنطقی شما نسبت به رفتارهای آنها سرچشمه میگیرد.

پیشنهاد مطالعه:  مدیریت اختلاف با خانواده همسر

در نهایت این شما هستید که تعیین کننده رضایت یا عدم رضایت خودتان از زندگی زناشویی به شمار می روید.

منبع : دکتر آلبرت الیس ، دکتر رابرت هارپر

آموزش نحوه رفتار با خانواده زننحوه ارتباط با خانواده شوهرچگونه با خواهر شوهر رفتار کنیمنحوه برخورد با جاریرفتار با خانواده شوهر در دوران عقدرفتار با جاریزندگی با خانواده شوهر در یک ساختمانرفتار با خواهر شوهر

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×