"> با دزدی در کودکان چکار کنیم ؟ - مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام

با دزدی در کودکان چکار کنیم ؟

دلایل دزدی در کودکان

هر سرپرست خانواده و هر پدر و مادری باید بداند که کودکان زیر سن 7 سالگی مفهوم مالکیت را به آنگونه که بزرگترها می دانند ،نمی دانند .کودکان هر چه را که ببینند و خوششان بیاید دوست دارند که داشته باشند. بدون اینکه بدانند هر چیزی صاحبی دارد.  به همین دلیل آنها ممکن است به وسایل دیگران بدون اجازه دست بزنند و یا وسایل دیگران را برای خودشان بردارند.  کودکا ن درحدود سن  9 سالگی است که به بد بودن دزدی پی می برند. پس تا 9 سالگی نباید به کودکانی که بدون اجازه وسایل را برمی دارند  برچسب دزدی زد.

دلایل دزدی کودکان در سنین بالاتر از نه ساگی

فشار دوستان و همسالان
عزت نفس پائین
– تنهائی و نداشتن دوستان و تلاش برای داشتن احساس غرور وقتی مورد بی توجهی والدین قرار می گیرند
هنگامی دزدی به صورت مشکل تعریف می شود که مکرر باشد و کودک با توجه به سنش از این کار احساس پشیمانی نمی کند. ممکن است همراه با دزدی مشکلات دیگری مانند دروغگوئی و بی نظمی هم دیده شود.

با دزدی کودکان چکار کنیم ؟

– به آنها بگوئید این عمل اشتباه است
– سعی کنید همراه با کودک وسیله برداشته شده (دزدیده شده) را سر جایش برگردانید یا به صاحبش بدهید
-به کودک لقب دزد ندهید
– اگر وسیله دزدیده شده از بین رفته همراه کودک عین آن را تهیه کنید و به صاحبش برگردانید
– از کودک بخواهید بابت این رفتارش از شما و صاحب مال بخشش بخواهد
والدین و سرپرستان خانواده  باید توجه کنند که اغلب دزدی در کودکان به منظور جلب توجه است نه مال خود کردن اموال دیگران. در پایان باز هم ذکر این نکته مهم است که بدانید کودکان بیشتر از آنچه از بیرون و دیگران یاد می گیرند چندین برابر از والدینشان می آموزند. پس پدران و مادران الگوی مناسبی برای فرزندانتان باشید.اگر شما بدون اجازه کودکتان به وسایل او یا دیگران دست نزنید . فرزندانتان نیز یاد می گیرند بدون اجازه به  اموال دیگران دست نزنند.

پیشنهاد مطالعه:  ریشه و علل دعوای كودكان

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی - خانواده خوشبخت-www.mehcom.com

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی تربیت کودک ،تربیت فرزند ،چگونه بچه هایمان را تربیت کنیم،تربیت فرزند پسر، تربیت فرزند دختر ،تربیت فرزند در اسلام ،تربیت بچه ها، تربیت بچه ،چگونه فرزند تربیت کنیم ،چگونه فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه فرزند خود را خوب تربیت کنیم ،چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه بچه خوب تربیت کنیم … ادامه مطلب »

*********************************************

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان

چگونه والدین بهتری باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان-www.mehcom.com

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ راه های برقراری ارتباط با کودکان نوجوانان و جوانان (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین بهتری باشیم (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر بهتری باشیم ؟ چگونه با نوجوانان رفتار کنیم ؟ چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟ روش های ارتباط … ادامه مطلب »

*********************************************

مجموعه پزشک کودک – پزشک فرزند خود باشید

مجموعه پزشک کودک - اورجینال-www.mehcom.com

مجموعه پزشک کودک- آیا شما هم دنبال پزشک کودکان خوب می گردید ؟ آیا شما دوست دارید که یک پزشک کودک همیشه به شما جواب بگوید ؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر خدای ناکرده در انتهای شب روزهای خاص تعطیل بچه ای علائمی از بیماری بروز داد باید چه کاری انجام دهید ؟ ما به … ادامه مطلب »

پیشنهاد مطالعه:  فرزندپروری و تربیت کودک - دكتر فریبا عربگل

*********************************************

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

مجموعه کامل آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی آموزش فرزندپروری موفق تربیت صحیح و اصولی کودک و نوجوان تربیت فرزندان از بدو تولد تا سه سالگی دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت کودک دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت نوجوان ما برای بسیاری از چیزها هزینه می کنیم مثلا برای تفریح برای سرگرمی برای خوردن و … برای یادگیری بسیاری … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید اینترنتی آموزش بافتنی – زیبا بپوشید

خرید اینترنتی آموزش بافتنی

خرید اینترنتی آموزش بافتنی مزیت خرید اینترنتی آموزش بافتنی این است که با توجه به قیمت بالای پوشاک بافتنی با کمی هزینه برای خرید آموزش بافتنی براحتی می توانید با کمترین هزینه زیباترین ، قشنگ ترین لباس های بافتنی را برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید ببافید . در ضمن حتی می توانید با بافتن و فروختن تولیدات خودتان … ادامه مطلب »

پیشنهاد مطالعه:  افزایش ایمنی کودکان در زمستان
about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×