"> آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر – مشاوره آنلاین مهکام
مشاوره آنلاین مهکام


آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر

آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر

آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر

آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر در جامعه

در حالی که بزرگترین ادعا و موجه سازی دختران و پسران برای دوستی های جنس مخالف با هم ، بهانه شناخت برای ازدواج می باشد . تحقیقی از سوی انجمن مددکاری علمی ایران انجام شده که نتایج آن نشان می دهد که :

فقط ۱۰ درصد از ارتباطاتی که قبل از ازدواج در میان دختران و پسران شکل می گیرد به ازدواج منجر می شود و در ۹۰ درصد مابقی دوستی های دختر و پسر ، ازدواجی شکل نمی گیرد و رابطه دوستی دختر و پسر بدون ازدواج تمام می شود.

در این تحقیق که در ۵ استان بزرگ کشور و از بین ۳۰ هزار نفر نمونه انجام گرفته است نتایج نشان می دهد که از بین همه این افراد تنها ۱۰ درصد با دوست خود ازدواج کرده اند و بقیه ارتباط ها با گذشت زمان به جدایی ختم شده است.

بر اساس نتیجه دیگری که از این تحقیق حاصل شده است، این دوستی ها از ۱ ماه تا ۷ سال ادامه داشته اما در همه موارد نتایج یکسان بوده است.

نکته قابل توجه دیگری که از این پژوهش به دست آمده است نشانگر این موضوع است که از این رقم نیز تنها ۲ درصد از این ازدواج ها با هدف های فردی و علاقه به طرف مقابل انجام شده است و ۸ درصد مابقی به دلایل مالی و دارابودن امکانات فرد به ازدواج منجر شده است.

اما آمار جالب مربوط به دوستی های دختر و پسر به دست آمده نشان می دهند که :

۱- افراد مجرد نسبت به افراد متاهل دارای بیشترین رابطه با جنس مخالف هستند، به طوری که ۷۶% افراد مجرد و ۲۴% افراد متاهل بودند.

۲- از لحاظ سنی ، بیشترین رابطه با جنس مخالف، بین ۳۰-۲۵ سال سن است.

۳- بیشترین افرادی که دارای دوست دختر هستند، دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند. به عبارت دیگر با افزایش مدرک تحصیلی ، رابطه با جنس مخالف افزایش می یابد.

۴- بیش از ۸۴% پسران با قاطعیت اظهار داشته اند که با این گونه دختران هرگز ازدواج نخواهند کرد، زیرا به نجابت و پاکدامنی آنها به هیچ وجه اعتماد ندارند و معتقدند که این گونه دختران که به آسانی با آنها دوست شده اند، می توانند با هر کس دیگری دوست شوند.

در ادامه از شما می خواهم که حتما اشتباهات والدین در گرایش جوانان به دوستی با جنس مخالف و نقش والدین در روابط دوستی دختر و پسر چیست ؟  را مطالعه بفرمایید.

منبع : میگنا

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

×