خانه » ازدواج » پس از ازدواج » کدام سال پس از ازدواج شادترین سال زندگی است؟
آموزش خیاطی توسط خانم سیما عمرانی کارشناس خیاطی صدا و سیما

کدام سال پس از ازدواج شادترین سال زندگی است؟

مردان عاشق چگونه اند

خانواده شاد

خیلی ها سالهای پس از ازدواج را برای خود طبقه بندی می کنند . و مثلا می گویند هیچ سالی مثل سال اول بعد از ازدواج نیست. یا فلان سال چگونه بوده و خواهد بود . در این زمینه نیز تحقیفات خاصی انجام گرفته است. که
سومین سال پس از ازدواج را برای زوج‌های جوان ، شادترین سال زندگی مشترک و پنجمین سال بعد از ازدواج را سخت‌ترین سال تلقی تلقی کرده اند.

ایسنا گزارش داده است، محققان بریتانیایی به این نتیجه رسیده اند که اکثر مردم اولین سال ازدواج خود را اوج سعادت و خوشبختی می‌دانند در حالی که سومین سال ازدواج را شادترین سال زندگی‌شان بیان کرده اند.

تحقیق روی 2000 زوج نشان می‌دهد که پنجمین سال پس از ازدواج، بخاطر خستگیهای زیاد ناشی از افزایش میزان حجم کار، به‌عنوان سخت‌ترین سال زندگیشان معرفی شده است.
شاید از همه اینها جالبتر این باشد که شرکت‌کنندگان در این تحقیق، هفتمین سال پس از ازدواج را دیوار نامیده اند که در صورتی که از این سال خانواده به سلامتی عبور کند راه برای ادامه زندگی شاد و طولانی مدت مقدور خواهد بود.
براساس همین گزارش ، یک نفر از هر 10 نفر بیان کرده است:” که نمیدانسته ازدواج چقدر می توانسته سخت باشد” و سایرین نیز اعتراف نموده اند . که روز بعد از شب عروسی خود درد و رنج عاطفی به آنها دست داده است.
در ادامه نتایج این تحقیق نشان داده است که 50 درصد از افراد روز عروسی خود را شادترین روز زندگی خود عنوان کرده‌اند از طرفی نیز یک سوم افراد اعلام داشته اند : عشق ازدواجشان از بعد از روز عروسی کاهش داشته است.
مهکام : این تحقیق در کشور انگلستان انجام شده است. پس مردم ایران و جوانان کشورمان نباید انتظار داشته باشند که نتایج این تحقیق دقیفا در ایران نیز به همان صورت رقم بخورد . ولی بهر حال دانستن آن خالی از لطف نیست.

راهنمای کامل دوران بارداری و پرورش نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس