تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

10 راه ایجاد ارتباط خوب و سازنده با فرزندان

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

10 راهکار ایجاد ارتباط خوب و سازنده با فرزندان

[box type=”note” align=”aligncenter” ]به منظور نزدیک شدن به بچه هایمان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که ممکن است گریبان فرزندانمان را بگیرد.[/box]

10 راه ایجاد ارتباط خوب و سازنده با فرزندان-مشاوره روانشناسی

10 راه ایجاد ارتباط خوب و سازنده با فرزندان-مشاوره روانشناسی

1- در مورد دیدگاه ها ، هدف ها، علاقه ها و آرزوهای فرزندتان با او گفت و گو کنید . هر روز چند دقیقه را به او اختصاص دهید و نظرش را درباره موضوعات ساده جویا شوید.

2- به فرزندتان در یادگیری مهارت های حل مسئله کمک کنید . این مهارت ها او را یاری می دهند در رویارویی با مشکلات تحت تأثیر فشار همسالان و دوستان قرار نگیرد و برای حل مشکلات به مواد مخدر روی نیاورد.

3- به احساسات بچه های خود احترام بگذارید و نسبت به صحبت های آن ها علاقه نشان دهید . به خاطر داشته باشید ، آنچه برای بزرگسال جزئی و بی اهمیت است ، امکان دارد برای نوجوان بسیار با اهمیت باشد . پس اجازه دهید فرزندتان حرف های دلش را به طور کامل بازگو کند.

4- گفته های او را تفسیر کنید و توضیح دهید . این کار روشی است که نشان می دهد شما به حرف های فرزندتان گوش داده و درکش کرده اید.

5- در تصمیم گیری های خانوادگی از فرزند تان نظر بخواهید و به نظراتش علاقه نشان دهید تا به احساس راحتی بیشتری برسد. اگر راجع به مسائل روزانه با فرزندتان گفت و گو کنید ، او هم در برابر مسائل جدی به شما روی می آورد و نظر شما را نیز جویا می شود.

[box type=”note” align=”aligncenter” ]نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان .[/box]

6- اجازه بروز احساسات را به نوجوانان و کودکان تان بدهید . نوجوانی که فرصت ابراز احساسات و افکار خود را دارد ، در مواجهه با فشار همسلان و دوستان و سایر وسوسه ها برخورد بهتری دارد و راحتتر مقاومت می کند.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

7- برخی فرزندان به خاطر حس کنجکاوی مواد مصرف می کنند. لازم است والدین با موادی که ممکن است فرزندان با آن ها مواجه شوند ، آشنایی داشته باشند و با برقراری ارتباط مناسب با فرزندان ، آن ها را از عواقب مصرف مواد آگاه سازند . آنچه در این آگاه سازی اهمیت دارد این است که فرزندان باید بدانند مصرف مواد نه تنها روی خدشان تأثیر منفی دارد ، بلکه روی ارتباط شان با دیگران نیز ممکن است اثر منفی داشته باشد. نوجوانی که قادر نیست تشخیص بدهد که مصرف مواد موجب تیرگی روابطش با معلم ، دوست ، خانواده ، آشنایان و اقوام و … شده است ، امکان دارد فکر کند دیگران او را دوست ندارند.www.mehcom.com

8- در خصوص سیگار و مواد غیر مجاز با فرزندان و بالاخص نوجوانان صحبت کنید ، به درددل آن ها گوش دهید و اطلاعات لازم را در اختیارشان بگذارید . آنان را به عواقب و پیامدهای سوء مصرف مواد آشنا سازید .بچه های شما باید بداند سوءمصرف مواد نه تنها روی خودشان تأثیر منفی دارد ، بلکه روی ارتباطشان با دیگران نیز اثر منفی دارد.

9- در مورد الگوهای رفتاری بد مرتبط با مواد با فرزندانتان صحبت کنید و عواقب آن را برایشان توضیح دهید.

10- درباره امیدها و انتظاراتی که از او دارید و مزایای پاک بودن از سوء مصرف مواد با آنها صحبت کنید و به پاسخ ها و نظراتشان گوش دهید.

مشاوره روانشناسی مهکام

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *