تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

چگونه شاد زندگی کنیم ؟چطور شاد باشیم ؟

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60
چگونه شاد زندگی کنیم ؟چطور شاد باشیم ؟www.mehcom.com

چگونه شاد زندگی کنیم ؟چطور شاد باشیم ؟www.mehcom.com

چگونه شاد زندگی کنیم ؟

 چگونه شاد باشیم ؟ خوب !مسلم که با  تمرین شاد زندگی کردن  ، تمرین شاد زندگی کردن  ، تمرین شاد زندگی کردن  .

چطور شاد باشیم ؟

  1. اختصاص دادن زمان هایی به خانواده و دوستان
  2. قدر دانی نسبت به آنچه که دارید
  3. حفظ دیدگاه مثبت نسبت به دنیای اطراف
  4. احساس هدفمندی
  5. زندگی در حال

اگر به دنبال شادی در زندگی می گردید، خوشبختانه باید گفت که امکانات، افکار و فعالیت های شما می توانند میزان شاد بودن شما را تحت تاثیر قرار دهند. هرچند که شاد بودن به آسانی روشن کردن کلید برق نیست، اما می توانید سطح شادی خود را افزایش دهید. نکات زیر شما را در ایجاد زندگی شادتر راهنمایی می کند:

 با انسان هایی معاشرت کنید که به شما انرژی می دهند مخصوصا اعضاء خانواده و دوستان

دور و اطراف خود را با انسان های شاد پر کنید. با افرادی معاشرت کنید که به شما نیرو و قوت قلب بدهند. این انرژی رفت و برگشتی است به این معنا که اگر آنها عامل شادی شما بشوند شما نیز با شادی خود به آنها نیرو می دهید. خانواده و دوستان شما که لحظات موفقیت شما را جشن می گیرند و در اوقات سخت شما را حمایت می کنند از این دسته افرادند. اما فراموش نکنید که در صورتی می توانید این روابط را پایدار و همیشگی کنید که با کلمات و کارهای تان از آنها قدردانی کنید و از اینکه بخشی از زندگی شما هستند از آنها سپاس گذارید.

قدردانی خود را بیان کنید

تشکر چیزی بیشتر از این است که فقط بگویید متشکرم. بلکه حسی از شگفت زدگی، قدر دانی و سپاسگذاری از زندگی است. گاهی بهای درک ارزش این قدردانی از زندگی گزاف است و به قیمت یک بیماری جدی یا سایر حوادث غم انگیز در زندگی تمام می شود. پس قبل از اینکه گرفتار این مصیبت ها شوید، خود را متعهد سازید که قدر دانی را از همین لحظه در زندگی خود آغاز کنید. مثلا به جای اینکه دایما از اینکه خواهرتان تولد شما را فراموش کرده، خود را آزار دهید به این فکر کنید که خواهرتان همیشه در سخت ترین لحظات زندگی با شما بوده است.
همیشه اجازه بدهید قبل از خواب، قدردانی از همه چیز و همه کس آخرین فکری باشد که در ذهن تان نقش می بندد و هنگام بیدار شدن اولین فکری باشد که به سراغ تان می آید.

مثبت اندیشیدن

عادت  مثبت نگاه کردن به همه چیز را در خود تقویت کنید. هرچند که اگر اتفاق بدی برای شما بیافتد، مثبت نگاه کردن به آن تا حدی غیر ممکن به نظر می رسد اما حداقل اجازه ندهید رنگ منفی تمام نگاه شما به زندگی را در بر بگیرد. اگر ذاتا فرد منفی بافی هستید مدت زمان بیشتری برای تغییر این دیدگاه نیاز دارید. اولین قدم این است که افکار منفی خود را بشناسید سپس یک قدم به عقب بردارید و از خود این سوالات را بپرسید:

  •     آیا شرایط به همان اندازه بد است که من فکر می کنم؟
  •     آیا می توان به شیوه دیگری به قضیه نگاه کرد؟
  •     از اتفاق پیش آمده چه تجربه ای کسب کردم که در آینده به کارم بیاید؟

هدف خود را پیدا کنید

افرادی که در زندگی خود برای به دست آوردن هدفی تلاش  می کنند، که این هدف می تواند رشد دادن یک گیاه، مراقبت از فرزند یا پیدا کردن شریک زندگی باشد، نسبت به افرادی که هیچ انگیزه و هدفی در زندگی ندارند، شادترند.
داشتن هدف، احساس خود ارزشمندی را تقویت می کند. فراموش نکنید که اندازه هدف مهم نیست، مهم معنایی است که آن هدف برای شما دارد.

در زمان حال زندگی کنید

شادی را به روزی موکول نکنید که مشغله و استرس کمتری دارید. آن روز ممکن است هیچ وقت به دست نیاید.

به دنبال موقعیت هایی باشید که شادی های کوچک روزانه و همیشگی برای شما فراهم کند. بر لحظات مثبت زمان حال تمرکز کنید به جای آنکه برای گذشته حسرت بخورید یا نگران آینده باشید.

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده شاد ایرانی

اگر موضوعات زیر را دنبال میکنید نظر یادتان نرود و اگر نه می توانید سایر موضوعات وبسایت مهکام را ببینید :

چگونه خانواده شاد داشته باشیم ؟

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم ؟

چطور شاد باشیم ؟

چگونه شاد باشیم ؟

چگونه خانواده شاد داشته باشیم ؟

شادی در خانواده

شادی در خانه

چگونه خانواده شادی داشته باشیم ؟

چگونه فرزندانمان را شاد کنیم ؟

خانواده شاد

چگونه خانواده ای شاد داشته باشیم ؟

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *