تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

چگونه با فرزند نوجوان خود رفتار کنیم ؟

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

رابطه موثر با فرزند

در فرزندپروری و تربیت فرزند ایجاد یك رابطه خوب با فرزند یکی از مهمترین مواردی است که پدر و مادر باید آنرا در نظر داشته باشند . و برای یک ارتباط موثر با فرزند  شان تمام تلاش و همت خود را بکار ببندند.  این مساله به خصوص در دوران نوجوانی فرزندمان از  اهمیت بسیار بسیار بیشتری برخوردار می باشد.

نکاتی که در زیر می آید می‌تواند برای برقراری یك رابطه خوب و موثر با فرزند نوجوان تان به شما كمک نماید:

1) به طور باز و آشكار راجع به مشكلات صحبت كنید.

جوی را در محیط خانه به وجود آورید كه هر كدام از اعضای خانواده بتواند به طور آزادانه راجع به موضوعات موردنظر خود بحث كند. در صورتی كه بتوانید ارتباطی مناسب با او برقرار كنید می‌توانید در مورد مسایل خاصی چون مصرف مواد مخدر و ارتباط جنسی كه از رفتار های مهم و پر خطر دوران نوجوانی است راحت تر و با  موفقیت بهتری وارد بحث و گفتگو شوید. تحقیقات نشان داده است نوجوانانی كه به طور بارزتر و آشكارتر با والدین خود مشاركت و گفتگو می‌كنند احتمال مصرف مواد مخدر در آنها كمتر است.

2) برای بهبود ارتباط با نوجوان باید برای او وقت گذاشت.

یافتن زمان برای ارتباط با فرزند در دنیای پر مشغله امروز ممكن است مشكل اساسی والدین باشد ولی اختصاص دادن فقط چند دقیقه در روز برای گوش دادن فعال به نوجوان تان می‌تواند نقطه شروع خوبی برای شروع باشد.

3) حتی قبل از ایجاد مشکل با فرزندتان صحبت داشته باشید.

برای صحبت كردن و ارتباط برقرار كردن با نوجوان خود، منتظر به وجود آمدن مسایل و مشكلات بزرگ نباشید.از هر فرصتی برای حرف زدن با او استفاده كنید.

4) هر روز سعی کنید با فرزندتان بیشتر و بهتر رابطه برقرار کنید.

چنانچه توانستید با فرزند خود چنین ارتباطی برقرار كنید، در زمان تعارض و كشمكش راحت تر می‌توانید با او وارد بحث و مذاكره شوید.

5) گوش دادن و صحبت کردن.

ارتباط خوب شامل هر دو حالت گوش كردن و صحبت كردن است. صحبت های او را گوش كنید. آنها را قطع نكنید تا نقطه نظرات خود را بگوید. بگذارید كلامش را به پایان برساند، وظیفه شما گوش دادن و درك و فهم است، نه قضاوت كردن.

6) با احساسات او همدردی كنید.

خودتان را به جای او بگذارید. سعی كنید فقط نظر او را بفهمید  و به آن احترام بگذارید. حتی اگر با آن موافق نیستید. فکر نکنید که همیشه حق با شماست.

7) قبل از حرف زدن، فكر كنید.

ممكن است لازم باشد قبل از پاسخ دادن تا 10 بشمارید، این موضوع به شما فرصتی می‌دهد كه خود را آرام كنید و از جنگ و جدل اجتناب كنید.

8) همیشه اول از هر چیزی نشان دهید که فرزندتان را دوست دارید.

حتی زمانی كه راجع به موضوعات حساس و هیجانی است، بگذارید تا نوجوان شما بفهمد كه شما او را دوست دارید و مراقب او هستید.

9) در صحبت با فرزندتان گذشته را وسط نکشید.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

مكالمه را با صحبت كردن راجع به آنكه چگونه می‌خواهید مشكل را حل كنید مثبت كنید، مدام به اشتباهات گذشته او گریز نزنید. به جنبه های مثبت او بیندیشید. مثبت ماندن، مكالمه را خلاق و سازنده می‌كند.

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی - خانواده خوشبخت-www.mehcom.com

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی تربیت کودک ،تربیت فرزند ،چگونه بچه هایمان را تربیت کنیم،تربیت فرزند پسر، تربیت فرزند دختر ،تربیت فرزند در اسلام ،تربیت بچه ها، تربیت بچه ،چگونه فرزند تربیت کنیم ،چگونه فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه فرزند خود را خوب تربیت کنیم ،چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه بچه خوب تربیت کنیم … ادامه مطلب »

*********************************************

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان

چگونه والدین بهتری باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان-www.mehcom.com

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ راه های برقراری ارتباط با کودکان نوجوانان و جوانان (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین بهتری باشیم (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر بهتری باشیم ؟ چگونه با نوجوانان رفتار کنیم ؟ چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟ روش های ارتباط … ادامه مطلب »

*********************************************

مجموعه پزشک کودک – پزشک فرزند خود باشید

مجموعه پزشک کودک - اورجینال-www.mehcom.com

مجموعه پزشک کودک- آیا شما هم دنبال پزشک کودکان خوب می گردید ؟ آیا شما دوست دارید که یک پزشک کودک همیشه به شما جواب بگوید ؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر خدای ناکرده در انتهای شب روزهای خاص تعطیل بچه ای علائمی از بیماری بروز داد باید چه کاری انجام دهید ؟ ما به … ادامه مطلب »

*********************************************

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

مجموعه کامل آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی آموزش فرزندپروری موفق تربیت صحیح و اصولی کودک و نوجوان تربیت فرزندان از بدو تولد تا سه سالگی دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت کودک دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت نوجوان ما برای بسیاری از چیزها هزینه می کنیم مثلا برای تفریح برای سرگرمی برای خوردن و … برای یادگیری بسیاری … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید اینترنتی آموزش بافتنی – زیبا بپوشید

خرید اینترنتی آموزش بافتنی

خرید اینترنتی آموزش بافتنی مزیت خرید اینترنتی آموزش بافتنی این است که با توجه به قیمت بالای پوشاک بافتنی با کمی هزینه برای خرید آموزش بافتنی براحتی می توانید با کمترین هزینه زیباترین ، قشنگ ترین لباس های بافتنی را برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید ببافید . در ضمن حتی می توانید با بافتن و فروختن تولیدات خودتان … ادامه مطلب »

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *