مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

پسرهای نوجوان چگونه تحریک جنسی می شوند ؟

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

پسرهای نوجوان و تحریک جنسی

پسرهای نوجوان و دوره بلوغ ، فرزندپروری مثبت و اصولی ، تربیت جنسی فرزندان ، آسیب های اجتماعی نوپدید از جمله مسائلی هستند که به خاطر شغل مشاوره داشتن مجبورم گاهی در این زمینه ها بخوانم و بنویسم.

امروز بنا به فرصتی که در مدرسه به عنوان مشاور مدرسه داشتم با چند تن از دانش آموزان نوجوان که عموما پسرهای کلاس هشتم و نهم بودند صحبت هایی در مورد مسائل جنسی و این موضوع که چه چیزهایی آنها را تحریک جنسی می کند صحبتی داشته باشم هر چند که این مباحث که مطرح می کنم اصلا یک تحقیق یا پژوهش نیست اما حداقل به دو دلیل آنها را انتشار می دهم .mehcom.com

دلیل اول : از جایی که در دوره های آموزش خانواده در مدارس با والدین زیادی برخورد می کنم که نسبت به تربیت جنسی بچه هایشان حساس هستند و می خواهند تا جایی که ممکن هست فرزندان خود را از آسیب های اجتماعی که بخاطر آشنایی زودهنگام فرزندانشان از مسائل جنسی گریبان آنها را می گیرد دور نگه دارند.

دلیل دوم : از طرفی هم بخاطر بسیاری از والدینی که اینگونه فکر می کنند : مثلا اگر پای ماهواره می نشینند اصلا چیز تحریک کننده ای نیست یا اگر اقوام با لباس های باز در حضور پسرهای نوجوان آنها ظاهر می شوند ، پسر آنها اصلا چیزی نمی فهمد تا چه برسد به اینکه تحریک شود.mehcom.com

اگر فرصتی شود از پرس و جوهای دوستانه ای که از دانش آموزان پسر داشته و سن آشنایی آنها با مسائل جنسی را منتشر می کنم البته اگر ببینم که کسانی هستند که واقعا می خواهند بدانند. لطفا نظراتتان را در پایین صفحه وارد کنید.

پسرهای نوجوان چگونه تحریک جنسی می شوند ؟-مشاوره روانشناسی

پسرهای نوجوان چگونه تحریک جنسی می شوند ؟-مشاوره روانشناسی

چه چیزهایی برای پسرهای نوجوان تحریک کننده هست ؟

1- تنها بودن

تنهایی برای پسرهای بیشترین ضرر را به دنبال دارد برخی از کارهایی که در زمان خلوتی خانه و یا در زمان تنهایی پسرها انجام می دهند : دیدن ماهواره و فیلم و عکس ناجور – ملاقات با جنس مخالف به دور از چشم بزرگترها – چت کردن با دختران – استفاد از اینترنت و شبکه های اجتماعی به طریق نادرست و … تنها بودن پسرها و دخترها لزوما محرک نیست اما زمینه کارهای تحریک آمیز را فراهم می کند.

2- دیدن فیلم و عکس های مبتذل با موضوعات جنسی 

برخی راههای بدست آوردن اینگونه عکس ها و فیلم ها با محتوای سکسی که موجب تحریک پسرها و حتی دخترها می شود چنین است : از طریق دوستان و حتی دوست دختر ، آوردن اینگونه محتوا ها و رد و بدل کردن از طریق سی دی ، دی وی دی ، فلش مموری و موبایل در مدارس و یا جاهای دیگر ، از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی

3- شبکه های اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام و …

عضویت و استفاده از کانال های بد و ناجور تلگرام و پیجهای اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی و بعد پاک کردن رد پای خود بدون اینکه پدرها و مادرها بفهمند.

دوست یابی ها و تبادل اطلاعات شخصی و حتی عکس های برهنه از خود در شبکه های اجتماعی و اینترنتی که موجب تحریک شهوت جنسی آنها می شود.mehcom.com

4- فیلم و سریال های ماهواره 

بسیاری از پدرها و مادرها حتی در حضور فرزندان نیز از دیدن فیلم و سریال های ماهواره ابایی ندارند. حال آنکه به عنوان نمونه امروز بنیامین می گفت که موقعی که صحنه های ناجور در حال پخش از ماهواره هست من زمین رو نگاه می کنم یا می رم یه کاری انجام می دهم و پدر و مادرم به من نگاه می کنند و فکر می کنند من اصلا تحریک نمی شم.

5- دخترها و خانم ها با لباس های تنگ ، چسبان و بدن نما و آرایش غلیظ

خیلی از مواقع دختر ها و زنان جامعه ما اصلا به این موضوع فکر نمی کنند که لباس چسبان آنها چقدر آتش شهوت رو در دل نوجوانان و پسرها روشن می کنه ! اما وقتی که خود نوجوان ها و جوانها به شما می گویند که از این بابت اذیت می شوند جایی برای توجیح باقی نمی مونه !

6- لباس زیر نرم و لطیف

والدین باید به این موضوع توجه کنند که لباس های زیر نوجوانشان خیلی نرم و لطیف نباشد که خودش محرک جنسی هست به گفته برخی از پسرها . mehcom.com

7- افکار جنسی

خب اینکه افکار و اندیشه به مسائل و روابط جنسی می تواند محرک باشد شکی نیست . پس سعی کنیم با رعایت اصول تربیت جنسی به کنترل هیجانات جنسی فرزندان مان کمکی کرده باشیم.

8- میهمانی ها ، عروسی ها و جشن های مختلف

اگر رعایت ادب و شئونات اسلامی در مجالس ما نشود می تواند دیدن زنان و دختران بزک کرده با لباسهای مجلسی باز و نیمه برهنه برای بسیاری از پسرها شهوتزا و محرک جنسی باشد.

9- دوستان

معمولا دوستان باهم درباره خیلی از مسائل صحبت می کنند و کارهایی را انجام می دهند که شاید هیچ وقت والدین از آنها باخبر نشوند.

10- اینترنت و سایتهای +18

11- زمانی که درباره مسائل جنسی صحبت می شود

به هر حال تمام کسانی که می خواهند با پسرهای نوجوان درباره مسائل جنسی صحبت کنند باید بدانند که اگر بی احتیاطی کنند می تواند به تحریک جنسی منجر شود.

12- کنجکاوی های جنسی

خیلی از پسرهای از روی کنجکاوی به کاوش در اینگونه مسائل می پردازند که باید به فرزندانمان به عنوان یکی از اصول فرزندپروری بیاموزیم که در دو چیز کنجکاوی ممنوع هست یکی مسائل جنسی و دیگر مواد مخدر.

13- پوشش برهنه یا نیمه برهنه اعضای خانواده

اعضای خانواده مانند خواهر و مادر نیز باید مراقب نوع پوشش و رفتار خود باشند چه برسد به اقوامی مانند خاله ، عمه و … باور کنید هر چند بسیار بسیار کم اما مواردی دیده شده که پسرها با دیدن اعضای خانواده تحریک شده اند.

در پایان توضیح بدهم که اینها تمام چیزهایی نیست که پسرهای نوجوان را تحریک جنسی می کند اما همین تعداد هم که در مباحث امروز بدست آمد و برای شما بازگو شد می تواند محلی برای تأمل باشد .

نویسنده : حسن رامشینی

مشاوره روانشناسی مهکام

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×