تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

واکسن آنفلوآنزا می تواند از خطر سکته قلبی و مغزی جلوگیری کند

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

خانواده های ایرانی-واکسن آنفلوآنزا می تواند از خطر سکته قلبی و مغزی

واکسن آنفلوآنزا می تواند سکته های  قلبی و مغزی را تا 50 درصد کاهش دهد

خانواده های ایرانی توجه داشته باشند که گرچه پیش از این مشخص شده بود که تلقیح سالانه واکسن آنفلوانزا می ‌تواند به شما  و خانواده تان کمک کند تا  در برابر تاثیرات آزار دهنده ویروس آنفلوآنزا محافظت شوید. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که از مزایای تزریق واکسن آنفلوآنزا علاوه بر جلوگیری از بیماری فصلی، احتمال بروز سکته قلبی و مغزی را به میزان 50 درصد کاهش می دهد.
یکی از دلایل مهم  بروز انواع بیماری های قلبی و عروقی، عفونت دستگاه تنفسی است که بیماری آنفلوآنزا و بیماری های شبه آنفلوآنزا، شایع ترین دلبل آن بحساب می آید. محققان کانادایی در این بررسی 6700 بیمار با میانگین سنی 67 سال مورد آزمایش قرار دادند که نیمی از آنان در مقابل آنفلوآنزا واکسینه شده بودند؛ همچنین نیمی از این افراد سابقه بیماری قلبی وعروقی داشتند.
داوطلبان به مدت هشت ماه تحت نظر قرار گرفتند، درنهایت نتایج حاکی از آن بود که احتمال بروز سکته و بیماری های قلبی در این افراد حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است.
پزشکان به تمام افراد و به خصوص سالمندن توصیه می کنند که از واکسن آنفلوآنزای فصلی استفاده کنند؛ البته مشاوره با پزشک معالج، قبل از اقدام به واکسیناسیون ضروریست.
بیماری قلبی، مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیاست.
نتایج کامل این تحقیقات در نشریه The Journal of the American Medical Association به چاپ رسیده است . و می توانید به آن مراجعه کنید.
ویروس آنفلوانزا هرساله تغییر ماهیت می دهد، به همین دلیل در برخی از افراد باید هرساله این واکسن تزریق شود تا مانع ورود ویروس‌های جدید به بدن آنها  شود.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم
468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *