تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

هپاتيت چيست ؟ انواع هپاتيت a-b-c-d-e-f

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

آموزش خانواده برتر هپاتيت چيست ؟ انواع هپاتيت a-b-c-d-e-f

هپاتيت چيست ؟

[box type=”shadow” align=”aligncenter” ]هپاتيت چيست ؟ در یک تعریف ساده و مختصر هپاتیت یعنی التهاب کبد انسان.هپاتیت بیشتر بر اثر یکی از ویروسهای هپاتیتی a-b-c-d-e-f بوجود می آید. [/box]

هپاتیت یعنی التهاب کبد

  هپاتيت، التهاب کبد است. التهاب باعث درد و تورم در کبد خواهد شد.عوامل ايجاد کنندهٔ بیماری هپاتيت متعدد هستند. هپاتيت عمدتاً توسط يکی از 6 ويروس هپاتيتی ( E,D,C,B,A يا G ) ايجاد ميشود. عامل بوجود آورنده هپاتيت هر چه که باشد باعث التهاب کبد خواهد شد و کارکرد آن را مختل خواهد کرد. فقدان خونرسانی به کبد، سم، اختلالات خودايمنی، مصرف افراطی الکل، آسيب به کبد و مصرف بعضی داروهای خاص نيز ميتواند باعث هپاتيت شود. با احتمال کمتر، عفونتهای ويروسی مثل منونوکلئوز و سايتومگالويروس نيز ميتواند باعث هپاتيت شود.

کبد چیست ؟

کبد بزرگترین عضو بدن انسان بوده و برای آنکه بدن بتواند درست کار کند، عملکرد صحیح آن ضروری است. کبد سموم را از خون خارج کرده یا خنثی می کند و عوامل دفاعی را برای کنترل عفونتها تولید می نماید و میکروبها و باکتریها را از خون خارج می کند. کبد پروتئینهایی را که انعقاد خون را تنظیم می کنند تولید نموده و صفرا می سازد که به جذب چربی ها و ویتامینهای محلول در چربی کمک می کند. شما بدون یک کبد کارآمد نمی توانید زندگی کنید.

  هپاتيت به دو شکل اصلی خودش را نشان می دهد :

  • هپاتيت حاد (کوتاه مدت)
  • هپاتيت مزمن (بیشتر از 6 ماه)

در هپاتيت حاد، ممکن است کبد، بصورت خيلی ناگهانی ملتهب شود و تهوع، استفراغ، تب و بدن درد عارض شود و يا اينکه هيچ يک از اين علائم ظاهر نشود. هپاتيت حاد در طی چند روز تا چند هفته بهبود می يابد . چنانچه التهاب، در طی 6ماه بهبود نيابد، هپاتيت، هپاتیت مزمن خواهد بود.

  چگونه هپاتيت، کبد را تحت تا ٔثير قرار ميدهد؟

  کبد در بدن انسان، ضايعات موجود در خون را متلاشی ميکند و از بین می برد. زمانی که کبد ملتهب ميشود، وظيفه خود را در پاکسازی خون، بخوبی انجام نميدهد.يکی از ضايعات خونی، بيلی روبين نام دارد که در صورتی که کبد بدرستی کار نکند شروع به افزايش در خون و بافتها ميکند، در نتيجه پوست شخص مبتلا به هپاتيت به رنگ زرد پرتقالی در می آيد. اين حالت، يرقان ناميده ميشود. بيلی روبين و مابقی ضايعات باعث خارش، تهوع، تب و بدن درد ميشود.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده سالم ایرانی

 

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *