مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

هپاتيت آ چيست ؟ هپاتيت A-a چيست ؟

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

آموزش خانواده مهکام-هپاتيت آ چيست ؟ هپاتيت A-a چيست ؟

هپاتيت a چيست ؟

هپاتيت آ چيست ؟ علائم هپاتيت آ چيست ؟ چگونه هپاتيت آ گسترش می يابد ؟ هپاتيت آ چگونه درمان ميشود ؟ مدت زمان سرايت بيماری هپاتيت آ چقدر است ؟ چه روشهایی برای پيشگيری از هپاتيت آ وجود دارد ؟

هپاتيت آ  چيست ؟

هپاتيت آ ، توسط ويروس هپاتيت آ ايجاد ميشود که منجر به التهاب کبد شده و درد و تورم کبد را بدنبال خواهد داشت. هپاتيت آ با بقيه انواع هپاتيت فرق ميکند و معمولاً خطرناک نبوده و به هپاتيت مزمن و سيروز (مثل آنچه در هپاتيت ب و سی ديده ميشود) تبديل نميشود.

چگونه به بیماری هپاتيت آ مبتلا می شویم ؟

هپاتيت آ، معمولاً از طريق تماس با مدفوع آلوده گسترش می يابد. تماس نزديک با فرد آلوده (برای مثال تعويض کهنه يا تماس جنسی) باعث ابتلا به عفونت ميشود حتی اگر فرد آلوده هيچ علائمی نداشته باشد. در واقع هپاتيت آ قبل از ظهور علائم، خيلی مسری است. خوردن غذای آلوده يا نوشيدن آب آلوده نيز باعث ابتلا خواهد شد. ويروس، روی دستها، در آب و در خاک ميتواند زنده بماند. هپاتيت آ، در کشورهای در حال توسعه، شايع است.

علائم هپاتيت آ چيست ؟

ويروس هپاتيت ا ، يک ماه قبل از ظهور علائم، در بدن شما وجود دارد. علایم زير ميتوانند يکباره ظهور پيدا کنند:

– تهوع

– استفراغ

– يرقان (زرد شدن پوست و سفيدی چشمها)

– تب پايين

– خستگی

– درد شکم علی الخصوص سمت راست

– ادرار تيره رنگ

– از دست دادن اشتها

– درد عضلانی

مهم است بدانيد که بعضی از بيماران هيچ گاه علامتی از خود بروز نميدهند. علائم در بچه های کوچکتر ممکن است خيلی خفيف باشد در حالی که در بچه های بزرگتر و جوانان، خيلی شديد باشد. مراجعه به پزشک و انجام تست خونی، وجود بيماری و يا عدم وجود آنرا مشخص خواهد کرد.

هپاتيت آ چگونه درمان ميشود ؟

داروی مشخصی برای درمان هپاتيت آ وجود ندارد. استراحت کافی، رژيم غذايی متعادل و پرهيز از مصرف الکل و داروهايی مثل استامينوفن. برای مصرف هر داروی غير نسخه ای ديگری در اين شرايط، با پزشک يا داروساز مشورت کنيد.

چنانچه آب بدن بيمار از دست رفته است، درد شديد دارد و يا مشکلات خونی پيدا کرده است، شايد لازم به بستری شدن کوتاه مدت باشد.

مدت زمان سرايت بيماری هپاتيت آ چقدر است ؟

بلافاصله بعد از آلوده شدن به ويروس و قبل از ظهور علائم، بيماری قابل سرايت است. جوانانی که از جهات ديگر سالم هستند، بيش از 2 هفته از شروع بيماری، آنرا سرايت نميدهند، ولی کودکان و افرادی که سيستم ايمنی ضعيفی دارند ممکن است تا 6 ماه نيز بيماری را سرايت دهند.

روشهای پيشگيری از بیماری هپاتيت آ

– تزريق واکسن که برای افراد بالای 2سال ايمن ميباشد و تا 20 سال، ايجاد مصونيت ميکند.

– شستشوی دستها با صابون و آب گرم قبل و بعد از آشپزی، بعد از توالت و تعويض کهنۀ بچه

– شستشوی صحيح ميوه و سبزيجات قبل از مصرف و نيز پختن کامل گوشت و ماهی

– در صورت تماس با افراد مبتلا به هپاتيت آ، چنانچه قبلاً واکسن دريافت ننموده ايد ويا قبلاً مبتلا نشده ايد، بيدرنگ به پزشک مراجعه کنيد.

مهکام مجله آنلاین آموزش خانواده برتر ایرانی

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×