تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

نظر اسلام درباره فرهنگ برهنگی

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60
مهکام مجله اینترنتی خانواده

مهکام مجله اینترنتی خانواده همسرداری- زنان و حجاب پوشش اسلامی

 

نظر اسلام در مورد فرهنگ برهنگی چه میباشد ؟

آیا اسلام برای سختگیری وخشونت حجاب را واجب کرده است ؟

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

یا اینکه فلسفه آن چیز دیگری است؟

در اسلام بدن، تنها بخش وجود انسان نيست، و انسان همه بدن نيست كه با مرگ  شود.بلکه بعد روحانی انسان که در غرب نادیده گرفته میشود اصلی ترین وجود انسان است که با مرگ فانی نمیشوداز اين رو اسلام انسان را شريف تر از آن مي داند كه به جسمش شناخته شود و وظيفة انسان را خطيرتر از آن مي بيند كه تنها به بدن نمايي و آرايش جسم بپردازد، انسان در همة بينش هاي معنوي و از جمله در اسلام، براي آن لباس به تن نمي كند كه تن را عرضه كند، بلكه لباس مي پوشد تا خود را بپوشد. لباس براي او يك حريم است، به منزلة ديوار ی است كه تن را از دستبرد محفوظ مي دارد و كرامت او را حفظ مي كند. لباس براي آن است كه تحريك جنسي را كم كند نه آنكه بر قدرت تحريك بيفزايد.
لباس پوست دوم انسان نيست بلكه خانة اول اوست. در اسلام، كمال خود را در آن نمي بيند كه تن خويش راچون كالايي تزئين كند و به راه اندازد و بفروشد، بلكه به جاي آنكه تن خود را به خلق بفروشد، جان خود را به خداي خويش مي فروشد. وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغآءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ. بعضي از مردم جان خود را به خاطر خشنودي خدا مي فروشند. و خداوند نسبت به بندگان مهربان است. و در جاي ديگر مي فرمايد: إِنَّ اللَّهَ اشْتَري مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَ أَمْوالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ.(3)
خداوند از مؤمنان، جان ها و اموالشان را خريداري كرده، كه در برابرش بهشت براي آنان باشد.در حدیثی امیر المومنین حضرت علی (ع) میفرمایند : هر گاه برهنه میشوید شیطان با چشم طمع به شما مینگرد پس خود رابپوشانید.

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *