تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

مهکام | با چه کسانی ازدواج نکنیم

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

مهکام با چه کسانی ازدواج نکنیم

ازدواج ناموفق

پیش از ازدواج هر دختر و پسر جوانی که می خواهد در آینده خانواده موفق و برتری داشته باشد . باید یک سری فاکتور برای همسر آینده خود مشخص کند . و از خودش قول بگیرد که تا جایی که می شود با این گروه از افرادی که در زیر به بررسی آنها می پردازیم نه تنها ازدواج نکند بلکه طرح دوستی و آشنایی نیز نریزد چه برسد به عاشق شدن و …

در زیر گروههایی را که برای ازدواج و تشکیل خانواده موفق مناسب نیستند را ذکر می کنیم:

ازدواج با معتادین به مواد مخدر و الکل:
این گونه افراد تا زمانی که معتاد هستند، نمی توانند در جلسات زوج درمانی شرکت کنند و اینکه مشاوره تا زمان ترک آنها صورت نمی گیرد. پس بهتر است درصدد انکار این موضوع برنیایید و خودتان را گول نزنید که فرد مقابل بعد از ازدواج درصدد ترک آن برمی آید.

ازدواج با افراد عصبانی و پرخاشگر:
افرادی که به سرعت خشمگین می شوند و برخورد فیزیکی دارند از جمله مواردی هستند که برای ازدواج به هیچ عنوان مناسب نیستند و نباید حتی به آنها برای تشکیل زندگی فکر کرد.

ازدواج با افرادی که اختلالات روحی و روانی دارند مخصوصا افسردگی حاد:
در زوج درمانی ها، مشاوران قبل از هر چیز به دنبال افسردگی می گردند؛ چراکه این بیماری پنهان است و برای دختران و پسران از موارد سختی است که باید در انتخاب خود به آن توجه داشته باشند.

ازدواج با افرادی که احساساتشان را بروز نمی دهند:
رابطه ازدواج یعنی بیان. اگر بیان وجود نداشته باشد زندگی آنها می تواند دچار مشکل شود.

ازدواج با افرادی که وابستگی شدید عاطفی و مالی به خانواده دارند که بیشتر در پسرها دیده می شود:
این دسته از افراد نمی توانند در آینده مسوولیت زندگی خود را بپذیرند.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

ازدواج با افرادی که تفاوت سنی زیادی دارند:
چون برای هر دو نفر مشکلات جدی ایجاد می کند و عواقب زیادی را در بردارد که البته پس از گذشت چندسال به طور جدی خود را نشان می دهد.

ازدواج با افرادی که به هر نحوی در دسترس نیستند :
ازدواج با کسانی که یا در خارج از کشور هستند یا از طریق اینترنت یا تلفن یا تعریف و تمجید های دیگران با آنها آشنا شده ایم . بدلیل اینکه برداشت ما از شخصیت و رفتار آنها واقعی و عینی نیست می تواند مشکل ساز باشد. این نوع ازدواج ها حتی در کشورهای غربی نیز نکوهیده و معطوف به شکست می باشند.

ازدواج با افرادی با اختلافات مذهبی و فرهنگی :
مثلا ازدواج دو نفر از دو استان مختلف با گویشها و مذاهب مختلف و آداب و رسوم و رفتار و کردار متفاوت می تواند مشکل ساز شود .

ازدواج با تک فرزند بودن :
در این مورد باید گفت که افراد تک فرزند به شدت به پدر و مادر خود وابسته هستند. و در خانواده پدریشان همواره محور اصلی توجه بوده اند. که از این بابت کمی ازدواج با آنان از ریسک بالایی برخوردار است.

مهکام به تمام جوانان کشور عزیزمان ایران توصیه می کند تا قبل از ازدواج با مطالعه بیشتر آگاهی خود را در زمینه ازدواج بالا ببرند. تا خانواده موفقی را پایه گذاری کنند.

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *