تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای ازدواج

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60
مهکام-معیارهای انتخاب همسر مناسب برای ازدواج

مهکام-معیارهای انتخاب همسر مناسب برای ازدواج

معیارهای انتخاب همسر مناسب

قبل از پرداختن به معیارهای انتخاب همسر مناسب چه خوبست که به این نکته توجه کنیم که در ازدواج ، سازش دائمی و از خودگذشتگی فراوان لازم است ، و اگر زن و مرد پیش از ازدواج با یکدیگر توافق بیشتری داشته باشند ، امکان سازش بعد از ازدواج نیز بیشتر خواهد بود. سعی ما بر این است که در این یادداشت و یادداشت های بعدی موارد هفتگانه فوق را شرح دهیم .

با چه کسی ازدواج کنیم ؟‌ چگونه همسرآینده ی مان را بشناسیم ؟ چه شرایطی برای همسر در نظر بگیریم ؟ در چه سنی باید ازدواج کرد ؟ چه شرایطی باید داشته باشیم تا ازدواج کنیم ؟
و هزاران سئوال از این دست را هر روزه جوانان در ذهن خود مرور می کنند و به دنبال جواب هستند. در این یادداشت و چندین یادداشت بعدی ، سعی ما بر این است که به این مهم بپردازیم و سئوالاتی که مبتلا به عموم هست را از منظر روانشناسی کاربردی پاسخ دهیم.
در مورد ازدواج باید بگوئیم که : این رابطه تنها به منظور ارضای تمایلات آنی نیست . بلکه زندگی آینده و خوشبختی زن و مرد و کودکان آنها بر اساس این پیوند قرار گرفته است و چنانکه در بحث تربیت کودک نیز شرح دادیم یکی از علل عمده اختلالات روانی در کودکان ، گسسته شدن رابطه خانواده و یا اختلافات خانوادگی است.
ازدواج موفق بستگی به عوامل مختلفی دارد که خیلی از آنها را باید در دوران نامزدی ( قبل از ازدواج ) ارزیابی کرد. عوامل دیگری نیز در موفقیت زندگی زناشویی موثر است که می توان آنها را بعد از ازدواج شناخت.
در ازدواج ، سازش دائمی و از خودگذشتگی فراوان لازم است ، ولی اگر زن و مرد پیش از ازدواج با یکدیگر توافق بیشتری داشته باشند ، امکان سازش بعدی بیشتر خواهد بود.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

مهمترین معیارهای انتخاب همسر مناسب برای ازدواج عبارتند از :

  1.   تشابه میزان رشد عاطفی، فکری، جسمانی، قوای عقلانی وهوش
  2.   تشابه علایق و طرز تفکر
  3.   تشابه مذهبی ( مسائل عینی مذهبی مد نظر است نه کلیات )
  4.   تشابه تحصیلی و طبقاتی
  5.   تشابه طرز فکر نسبت به مسائل جنسی
  6.   تشابه علاقه مندی به زندگی
  7.   تشابه علاقه به زندگی و سرعت عمل در کارها
  8.   تشابه دیدگاه در رابطه با خانواده زن و شوهر
  9.  تشابه فرهنگی و آداب و سنن اجتماعی

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده و همسرداری

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *