معماری
سرخط خبرها
خانه » مهارت های تحصیلی » سه اصل یادگیری و تقویت حافظه
آموزش خیاطی توسط خانم سیما عمرانی کارشناس خیاطی صدا و سیما

سه اصل یادگیری و تقویت حافظه

مهکام-روشهای-تقویت-حافظه-و-یادگیری-بیشتر

تقویت حافظه با یادگیری بهتر

شاید برای خیلی ها دانستن این نکته که تقویت و بهبود حافظه همان یادگیری بهتر است. کمی مشکل به نظر بیاید . اما بهر حال باید بدانیم که :

تقویت حافظه یعنی رعایت اصول و قوانین حاکم بر یادگیری 

اگر قوانین حاکم بر یادگیری را خوب رعایت کنیم بهتر یاد خواهیم گرفت و در نتیجه احساس می شود که کارائی حافظه بالا رفته است پس حافظه ما تقویت شده است تقویت حافظه یا پرورش حافظه همان عوامل موثر بر یاد آوری است که روان شناسان به عنوان روشهای پرورش حافظه پیشنهاد کرده اند .

اصول حاکم بر یادگیری 

اصل اول – توجه :

مهمترین و اولین اصل یادگیری توجه به مطلب می باشد.
اصل دوم – زبان گردانی :

اصل دوم درهر یادگیری، زبان گردانی مطالب یادگرفته شده است. زبان گردانی یعنی تبدیل مطالب شنیده یا خوانده شده به زبان خود . این کار را می توان از طریق برگرداندن مطالب به زبان خودمان یا ایجاد تصویری در ذهن از مطالب مزبور انجام داد .
اصل سوم – پیوند مطالب جدید با دانسته های قبلی :

اصل سوم در یادگیری کلامی که  بسیار اهمیت است . این است که  اگر به مطلبی توجه کرده و آنرا به زبان خود برای خود بازگو کرده باشیم . بازهم بیش از چند لحظه در خاطرتان باقی نخواهند ماند. برای فراموش نکردن و بخاطر سپردن چنین مطالبی در حافظه بلند مدت ، باید از پیوند مطلب خوانده شده با مطالب فبلی استفاده کرد. منظور از پیوند ایجاد ارتباط بین مطالب جدید و دانسته های قبلی مانند خاطره ها ، موضوعات یادگرفته شده قبلی ، مفاهیمی که از قبل در ذهن ما وجود دارد ، می باشد

راهنمای کامل دوران بارداری و پرورش نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس