تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

روش های خانگی درمان اضطراب و استرس

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60
روش های خانگی درمان اضطراب و استرس-مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده

روش های خانگی درمان اضطراب و استرس-مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده

روش های خانگی درمان اضطراب و استرس

در این مطلب که از مقاله منتشر شده توسط کارشناسان علوم بهداشت روانی در پایگاه اینترنتی ارنج اتوریتی گرفته شده است نشان می دهد که می توان در خانه به راحتی اعضای خانواده را که دچار استرس و اضطراب هستند مانند همسر و فرزندان خانواده را تحت درمان گیاهی اضطراب قرار داد .

در این مقاله 4 روش درمان گیاهی اضطراب عنوان شده که اگر اضطراب شما و فرزندانتان را به طور کامل درمان نکند حتما علائم ناشی از اضطراب را تا مقدار زیادی کاهش می دهد.

اولین روش درمان گیاهی اضطراب با استفاده از پرتقال

راه‌ کار اول این است که پرتقال را به عنوان بخشی از رژیم ضد اضطراب خود در نظر داشته باشید. بر اساس دو مطالعه‌ ای که در مطب دندانپزشکی صورت گرفتند معلوم شد که پخش کردن بوی روغن خاص پرتقال در هوا می ‌تواند اعصاب بیماران مضطرب را آرام کند.

برای بهره‌ مند شدن از این تاثیرکافی است پوست پرتقال را بکنید و آن را مقابل بینی خود بگیرید و عطر آن را استشمام کنید. این اقدام موجب می‌ شود که فشار خون تان کاهش پیدا کند. به این ترتیب دفعه ی بعد اگر مضطرب شدید آرام یک جا بنشینید، خود را آرام کرده و یک پرتقال بزرگ را پوست بکنید.

دومین روش درمان گیاهی اضطراب با استفاده از عسل و پرتقال

شگرد دوم این است که هر وقت علائم اضطراب را در خود حس کردید مثلا دچار افزایش سرعت ضربان قلب شدید یک قاشق چای خوری عسل را به همراه یک نوک انگشت جوزا داخل یک فنجان آب پرتقال ریخته و پس از هم زدن آن را بنوشید تا این معجون شما را سرحال بیاورد.

سومین روش درمان گیاهی اضطراب با استفاده از گیاه رزماری

شگرد سوم گیاه رزماری است. رزماری در سده‌ های میانه به عنوان گیاهی برای دور کردن ارواح شیطانی استفاده می ‌شد. امروزه متخصصان دریافته اند که این گیاه تاثیر آرامش بخشی روی اعصاب دارد.
در این مقاله توصیه شده است که برای بهره‌ مندی از تاثیر آرامش بخش رزماری، از چای آن استفاده کنید. به این ترتیب که یک تا دو قاشق چای خوری رزماری خشک شده را داخل یک فنجان آب جوش بریزید، 10 دقیقه آن را کنار بگذارید تا خیس بخورد، سپس آن را بنوشید.

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

بو کردن رزماری هم می ‌تواند به شما آرامش بدهد و می ‌توانید از عطر این گیاه برای کاهش اضطراب استفاده کنید.

اولین روش درمان گیاهی اضطراب با استفاده از جوش شیرین و زنجبیل

روش چهارم این است که یک سوم فنجان جوش شیرین و یک چهارم فنجان زنجبیل تازه ی رنده شده را داخل وان آبگرم بریزید و مدت 15 دقیقه داخل وان دراز بکشید، این کار تنش و اضطراب شما را کاهش می‌ دهد.

علاوه بر این ها تنفس عمیق، یوگا و مدیتیشن نیز می ‌توانند به شما آرامش بدهند.

منبع: ایسنا

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده موفق-روش های خانگی درمان اضطراب

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *