تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

تاثیر آرتروز بر زندگی بیمار

بیماری آرتروز باعث ایجاد درد و از کار افتادگی می شود که همین امر نیز به شدت زندگی روزمره بیماران را دچار تغییرات ناخوشایند می نماید. درد ناشی از آرتروز را می توان با استفاده بجا و صحیح دارو و ورزش رفع و یا کاهش داد.

یکی از فعالیتهای زندگی که تحت تاثیر آرتروز قرار می گیرد روابط جنسی بیمار می باشد که دچار تأثیرات نامطلوبی می شود:

* آرتروز باعث آسیب دیدگی غضروف مفصل ها می شود؛ این موضوع درد و محدودیت حرکتی بیمار را به همراه دارد و تمایل شخص را برای برقراری رابطه جنسی، کاهش می دهد.
* بیماری آرتریت روماتوئید (یکی از انواع آرتروز) باعث درد، سفتی و خستگی بیمار می شود و حرکات او را در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر، محدود می کند.
* 50 درصد از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید، دچار کاهش میل جنسی می شوند.

می توان امید به زندگی راحت تر داشت :
* تعویض مفصل لگن، زندگی بیماران را متحول می کند

* رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن بدون محدودیت در حرکت

رهایی از درد

بیماران بعد از تعویض مفصل لگن، از مزایای مختلفی بهره مند می شوند؛ بهتر شدن روابط جنسی بعد از تعویض مفصل لگن نیز، یکی از مزیت های جراحی تعویض مفصل لگن برای بیماران است. شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است؛

بنابراین بهتر است بیمار با جراح لگن در این مورد صحبت کند. اغلب بیماران شش تا هشت هفته بعد از جراحی، هیچ محدودیتی ندارند.

حرکت بدون محدودیت

موفقیت جراحی تعویض مفصل لگن به قدری بالاست که بیمار بعد از پایان دوره بازتوانی، با هیچ محودیت حرکتی رو به رو نخواهد بود. شش تا هشت هفته بعد از تعویض مفصل لگن، انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، شنا و بدنسازی امکان پذیر است.

اگر بیمار در مدت زمانی که جراح تعیین می کند، محدودیت های ضروری را رعایت کند، در آینده نیز دچار هیچ مشکلی نخواهد شد. توصیه های بعد از جراحی لگن شامل موارد زیر هستند:

***خودداری از خم شدن از ناحیه مفصل لگن بیش از 90 درجه
***خودداری از حرکت دادن پای جراحی شده در عرض محور مرکزی بدن
***خودداری از چرخاندن انگشتان پای جراحی شده به داخل

رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن

رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن در خانمها

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن

sex life after hip replacement

توصیه های ضروری بعد از جراحی تعویض مفصل لگن

مصرف داروی مسکن پیش از رابطه جنسی

در هفته های اول بعد از جراحی تعویض مفصل لگن، مصرف داروی تسکین دهنده بین 20 تا 30 دقیقه پیش از برقراری رابطه جنسی، توصیه می شود. از مسکن های قوی استفاده نکنید.

مراقبت از مفصل لگن

برای محافظت از پا، یک بالش یا ملحفه در زیر پا قرار دهید؛ به طوری که از حرکت بیش از حد مفصل تعویض شده، جلوگیری شود. هنگام چرخش به پهلو، پای جراحی شده رو به بالا باشد.

حرکات آهسته و با احتیاط

مراقب میزان حرکت و سرعت حرکات خود در طول رابطه جنسی باشید. پیش از رابطه جنسی،‌ همسر خود را از محدودیت های لازم آگاه کنید و از او بخواهید تمام وزن خود را روی پای جراحی شده قرار ندهد.

ممکن است مدتی طول بکشد تا بیمار، با توجه به شرایط خود بهترین پوزیشن رابطه جنسی را پیدا کند. با پیدا کردن پوزیشن مناسب، برقراری رابطه جنسی نسبت به پیش از جراحی بسیار مطلوب تر و لذت بخش تر خواهد بود. این محدودیت ها، تنها در زمان مشخصی بعد از جراحی لگن اعمال می شوند. بیمار بعد از گذراندن دوره نقاحت و فیزیوتراپی، بدون محدودیت تمام حرکات را می تواند انجام دهد.

منابع رابطه جنسی با تعویض مفصل لگن :

http://www.recoversex.com/hip-replacement/sexual-relations-after-total-hip-replacement

http://www.lifescript.com/health/centers/osteoarthritis/articles/dont_let_arthritis_spoil_your_sex_life.aspx

http://taheriazam.com

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *