مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

بنر تبلیغاتی مدیریت خشم دکتر هلاکویی-1397

در زندگی فرزندان مشارکت داشته باشید

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

در زندگی فرزندان مشارکت داشته باشید

در زندگی فرزندان مشارکت داشته باشید

والدین گرامی لطفا در زندگی فرزندان مشارکت داشته باشید

1- یکی از اصول مهم فرزندپروری این است که حداقل روزی 15 دقیقه را صرف فعالیت های دلخواه فرزندتان کنید. از جمله خواند کتاب مورد علاقه اش ، شرکت در بازی مورد علاقه اش ، گفت و گو درباره موضوع مورد علاقه اش و …

2- حداقل هفته ای یک بار فعالیت های خاصی را به همراه او انجام دهید ، از جمله پیاده روی ، بازی شطرنج، رفتن به پارک ، تماشای برنامه های تلویزیونی با هم و …

3- فعالیت ها و رفتارهای خوب و مناسب فرزندانتان را تشخیص و مورد تعریف ، تشویق و تمجید قرار دهید. مصلا اگر فرزندتان در یک رشته ورزشی مشغول فعالیت است ، در بازی ها و رفتارهای شایسته اش ، مثل بیدار شدن به موقع ، اتمام تکالیف درسی ، مرتب کردن اتاق و … تعریف و تمجید کنید.

4- اگر در جریان مسائل زندگی فرزندانتان باشید ، می توانید مواقعی را که بچه شما تحت فشار روانی  می باشد را تشخیص دهید و به موقع جهت رفع مشکل اقدام نمایید .http://mehcom.com

5- برخی نوجوانان برای کنار آمدن با مشکلات زندگی  و در شرایط استرس زا به مصرف سیگار و مواد اعتیادآور روی می آورند و از این طریق سعی در تسلی و فراموش کردن مشکلات خود می کنند . برخی هم به منظور هیجان طلبی ، عصیان و اعتراض مواد مصرف می کنند. شما می توانید به فزندتان کمک کنید روش های سالم هیجان طلبی ، مثل شرکت در یک مسابقه ورزش را برگزیند. اگر فرزندان به سوی تصمیمات و تفریحات سالم هدایت نشوند ، ممکن است فکر کنند برای ارضای میل خطرجویی خود مجازند سیگار و مواد مخدر را امتحان کنند.

6- قوانین و معیارهای خانواده را به طور مستمر بیان و بر اجرای آن تأکید کنید ، از جمله : برای حفظ آرامش و ثبات در خانواده ، با مشورت و همکاری تمامی اعضای خانواده خصوصا نوجوانتان قوانین مشخصی را تدوین و برای اجرا یا تخطی از آن نیز تشویقات و تنبیهات مشخصی را تعیین کنید.

 7- درباره انتظارات خانواده گفت و گو و به فرزندتان تفهیم کنید ، نادیده گرفتن انتظارات خانواده چه عواقبی در بر داردد.

8- در صورت عدم اعمال قوانین از سوی نوجوان ، عواقبی را که در نظر گرفته اید با قاطعیت و بدون خشونت اعمال کنید . شما با این کار باعث افزایش اعتماد به نفس او می شوید.

9- به فرزندتان قاعده (( هرگاه – سپس)) را بیاموزید، مثلا : هر گاه تکالیفت را انجام دادی ، می توانی تلویزیون تماشا کنی .

10- موارد گفته شده باید برای تمام کودکان و نوجوانان دختر و پسر در هر سنی که هستند باید لحاظ شود نمی توانیم مثلا به بهانه پسرم دیگر بزرگ شده است از رعایت قانون حضورش در منزل قبل از ساعت 8 شب صرف نظر کنیم !

مشاوره روانشناسی مهکام

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×