معماری
سرخط خبرها
خانه » آسیب های اجتماعی » آسیب های اجتماعی دختران » دختران سیگار و قلیان می کشند برای با کلاس بودن !
آموزش خیاطی توسط خانم سیما عمرانی کارشناس خیاطی صدا و سیما
مهکام-مصرف قلیان و سیگار یکی از آسیب های اجتماعی در دختران
مهکام-مصرف قلیان و سیگار یکی از آسیب های اجتماعی در دختران

دختران سیگار و قلیان می کشند برای با کلاس بودن !

استعمال دخانیات مخصوصا قلیان و سیگار برای کسب شخصیت اجتماعی

 استعمال دخانیات مخصوصا قلیان و سیگار برای کسب شخصیت اجتماعی

آقای احمد علی باقری مدرس دانشگاه در رابطه با مصرف قلیان و سیگار توسط زنان و دختران می گوید: یک نگاه تاریخی در این ارتباط مطرح است و بعد از وقوع انقلاب صنعتی  در اروپا ،زنان به عرصه اجتماع و فعالیت های اجتماعی  وارد شدند.

احمد علی باقری با بیان این که در آن مقطع زنان آمادگی لازم را برای ورود به تمام عرصه های اجتماع نداشتند، گفت : عدم آمادگی لازم برای ورود به اجتماع  باعث شده تا زن ها در معرض خطرات و آسیب های اجتماعی قرار گیرند.

وی افزود: اشتغال والدین و نظارت کافی آن ها بر فرزندان زمینه را برای آسیب های اجتماعی فرزندان بیشتر کرده است.

باقری با بیان این که در جامعه امروز والدین بیشتر به فکر تامین نیازهای مالی فرزندان خود هستند تانیازهای  روحی روانی آن ها،تصریح کرد:عدم برنامه ریزی مناسب و پر کردن اوقات فراغت فرزندان،زمینه گرایش دختران به تفریحات نامناسب را فراهم می کند.

وی خاطر نشان کرد: البته نباید از نقش رسانه های نوین مانند ماهواره و اینترنت در گسترش و اشاعه انحرافات اجتماعی غافل ماند.

این مدرس دانشگاه با تاکید بر این که عدم آشنایی و آموزش کافی دختران جوان از مضرات و معایب مواد دخانی خود به عنوان عامل مهم در این بخش می باشد، بیان کرد: جوانان روحیه کنجکاوی دارند و برای این که بخواهند با پسرها رقابت کنند در صدد شبیه سازی با مردان بر می آیند.

وی افزود: دختران جوان برای کسب پرستیژ اجتماعی کاذب در بین دوستان و هم سن و سالان اقدام به کشیدن سیگار و قلیان می کنند.

باقری، عدم برنامه ریزی مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت،عدم اشتغال و نداشتن فعالیت های مثبت را از جمله عوال تاثیرگذار در گرایش جوانان به تفریحات کاذب عنوان کرد.

وی یادآورشد: عوامل متعددی در آسیب و انحرافات اجتماعی نقش دارد، گرایش به سیگار و مواد دخانی یکی از انحرافات اجتماعی به شمار می آید.

راهنمای کامل دوران بارداری و پرورش نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس