تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تفاوت تلویزیون های LCD و LED

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

تفاوت تلویزیون های LCD و LED

تلویزیون های LCD و LED

پنل تلویزیون های LCD و LED تقریبا مشابه هستند. ولی تفاوتهایی در این دو تکنولوژی وجود دارد:
زاویه دید:
در مدل های اولیه یکی از مشکلات LCD زاویه دید بوده. وقتی شما از کناره‌ها به تصویر تلویزیون نگاه می‌کردید، دارای سطح روشنایی و رنگها  متفاوت بود.
این مسئله اکنون تا حدود زیادی حل شده و شما می‌توانید تلویزیون‌هایی با زاویه دید ١٧٨ درجه در بازار بیابید.
در LED ها این مشکل حل شده است و تصاویر مانند پلاسما دارای عمق هستند یعنی هر چه از آن دورتر شوید گویا وضوح تصویر کم نگردیده است و تصویر واضح و نمایان است.
پخش تصاویر با حرکت سریع:
در LCDمشکل زمان پاسخ‌دهی وجود دارد. یعنی مدت زمانی طول می‌کشد تا LCD بتواند یک فریم را جایگزین فریم قبلی کند. این مسئله باعث می‌شود به هنگام پخش تصاویری که دارای صحنه‌هایی با حرکت سریع هستند، سایه‌ای از فریم قبلی روی صحنه باقی بماند. البته این مسئله هم به مرور در حال بر طرف شدن است و با ساخت مدل‌هایی با زمان‌های پاسخ‌دهی کمتر از هشت میلی‌ثانیه نگرانی‌ها از این بابت کمتر شده است.
در LED ها دیگر از مشکل محو تصاویر در حرکت های سریع که در LCD ها موجود بود خبری نیست. زبرا هر حرکتی در تصویر ابتدا آنالیز میشود و سپس تنظیم می شود. در نتیجه در هر حرکتی تصویر صاف و تیز و روان است.
مصرف توان:
LCD به خاطر منبع نور جداگانه‌ای که دارد، برای تولید نور انرژی زیادی صرف نمی‌کند(البته اگر روشنایی تصویر را کم کنید).
LED انرژی بسیار کمتر از LCD مصرف می کند. زیرا منبع نور آن از مجموعه ای از LED ها تشکیل شده است و LED  نیز برای روشن شدن انرژی بسیار کمی طلب می کند.

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *