معماری
سرخط خبرها
خانه » همسرداری » مسائل زناشویی » ارگاسم » تعریف ارگاسم چیست ؟
آموزش خیاطی توسط خانم سیما عمرانی کارشناس خیاطی صدا و سیما
تعریف ارگاسم چیست ؟-www.mehcom.com
تعریف ارگاسم چیست ؟-www.mehcom.com

تعریف ارگاسم چیست ؟

 ارگاسم چیست ؟

تعریف ارگاسم چیست ؟-www.mehcom.com
تعریف ارگاسم چیست ؟-www.mehcom.com

 

به همان اندازه که این سوال آسان بوده و جواب آن امری بدیهی به نظر می رسد، تعریف ارگاسم می تواند مشکل باشد.این تعریف به همان اندازه سخت است که بخواهیم مزه ی یک چیز را توصیف کنیم.

از نظر لغوی ارگاسم از کلمه یونانی ارگاسموس که در فرهنگ لغت آکسفورد به معنی متورم شدن با رطوبت و هیجان زدگی و اشتیاق است، گرفته شده است. کینزی ارگاسم را اینطور تعریف کرده است:

برون ریزی و تخلیه هیجانی ماهیچه ای – عصبی در اوج پاسخ جنسی.

مسترز و جانسون نیز تعریف تخصصی تری از ارگاسم ارائه داده اند و آن عبارت است از :

رخدادی کوتاه از شل شدن بدن که در اثر تراکم خون و کشیدگی عضلانی عمومی در بدن در اثر پاسخ به تحریک جنسی ایجاد می شود.

جالبترین تعریف که نمایانگر ویژگی های ارگاسم است تعریفی است که توسط جان مانی و همکارانش ارائه شده است که در زیر آمده است :

اوج تجربه شهوت انگیز جنسی که مردان و زنان به طور ذهنی آن را تجربه کرده اند و از آن به حالت از خود بیخود شدن و خلسه شهوانی یا وجد انگیز و هیجانی نام برده اند.

این تجربه همزمان در مغز / ذهن و اندام های جنس نزدیک به لگن رخ می دهد. بدون در نظر گرفتن نقطه لگنی (در پایین) می باشد و در صورتیکه این ارتباط در مسیر نخاع قطع گردد آن تجربه نیز از بین خواهد رفت . به طور کلی می توان تعریف جامع زیر را از ارگاسم ارائه داد :

یک ارگاسم حالتی از احساسات بدنی خوشایند و هیجان انگیز و شدید است که پس از آن تنش کاهش یافته و فرد تخلیه شده و احساس رضایت و آرامش می کند.

منبع : کتاب راهنمای پاسخ به سوالاتی درباره ی ارگاسم -ترجمه دکتر منیر بیگلر بیگی و احمد خالقی لکموج

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده ایرانی-همسرداری-مسائل زناشویی

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق-www.mehcom.com

خرید اینترنتی آموزش روابط زناشویی برای همسران موفق خرید اینترنتی اموزش مسائل زناشویی ،خرید پستی آموزش روابط زناشویی ، آموزش رفتارهای زناشویی، خرید اینترنتی دی وی دی آموزش روابط زناشویی آموزش خانواده : آموزش رفتارهای زناشویی آموزش تحکیم پیوند زناشویی آیا شما هم بدنبال داشتن یک خانواده موفق هستید ؟ آیا شما می خواهید که بهترین همسر دنیا باشید ؟ … ادامه مطلب »

******************************************************************************

1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی برای خانواده موفق داشتن

1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی برای خانواده موفق داشتن

 1523 روش برای بهبود کیفیت زندگی – اورجینال چگونه خانواده ای موفق داشته باشیم ؟ راز و رمز زندگی خوب چیست ؟ روش های موفقیت در زندگی مشترک را بیاموزیم ؟ دسته نرم افزار کاربردی زیردسته روانشناسی و متافیزیک آموزش بهبود کیفیت زندگی- اورجینال آموزش داشتن زندگی آرام- اورجینال کلیدهای بهبود زندگی- اورجینال به یکدیگر مهر بورزید اما از مهربند … ادامه مطلب »

******************************************************************************

نرم افزار فوق العاده برای تناسب اندام-چاق شدن-لاغر شدن

نرم افزار رژیم غذایی و تناسب اندام

تناسب اندام – چاق شدن – لاغر شدن مجموعه رژیم غذایی و تناسب اندام صدف چگونه تناسب اندام داشته باشیم ؟ چگونه لاغر شویم ؟ چگونه چاق شویم ؟ چگونه بدون رژیم لاغر شویم ؟ چگونه بدنی زیبا داشته باشیم ؟ چگونه بدون ورزش لاغر شویم ؟ چگونه رژیم لاغری بگیریم ؟ چگونه رژیم غذایی بگیریم ؟ چگونه مراقب اضافه … ادامه مطلب »

******************************************************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید دی وی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

راهنمای کامل دوران بارداری و پرورش نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس