مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

به فرزندان خوش رفتارمان کمک کنیم احساسات ناخوشایند خود را بیان کنند

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

به فرزندان خوش رفتارمان کمک کنیم احساسات ناخوشایند خود را بیان کنند بعد از تولد نوزاد جدید

وقتی نوزاد جدید به اعضای خانواده اضافه می شود برخی از کودکان بزرگتر احساس ناخوشایندی می کنند در حالی که برخی از کودکان دیگر نسبت به ورود نوزاد جدید ظاهرا احساس خوبی دارند نکته همین جاست که به نظر خانم جانت لنزبری باید به اینگونه فرزندان خوش رفتارمان نیز کمک کنیم تا احساسات ناخوشایند نهفته در درون خودشان را آزاد کنند. تا مبادا به آنها آسیب برساند.

مطلب زیر از وبسایت خانم جانت لنزبری که با شیوه تربیت نوزادان و کودکان همراه با احترام به موضوع فرزندپرویفرزندان خوش رفتارمان به کمک نیاز دارند بعد از نوزاد جدید می پردازد ترجمه شده است .

**********

فرزندان خوش رفتارمان به کمک نیاز دارند بعد از نوزاد جدید-1-www.mehcom.com

فرزندان خوش رفتارمان به کمک نیاز دارند بعد از نوزاد جدید-www.mehcom.com

بسیار اتفاق می افتد که والدینی که برای مشاوره نزد من آمده اند بعد از دادن یک گزارش بلند بالا و گفتن کوچکترین مشکلاتی که با فرزندشان دارند، هنگامی که می خواهند مطلبشان را جمع بندی کنند، اتفاقی از دهنشان در می رود که:”اخیرا یک عضو به خانواده شان اضافه شده” یا اینکه داخل پرانتز می گویند که قرار است ظرف چند هفته آینده نوزاد جدیدی به دنیا بیاورند. آهان! این موضوع خیلی چیزها را توضیح می دهد. در واقع می توان گفت همه چیز را توضیح می دهد.

پدر و مادر شدن می تواند اتفاق بسیار طاقت فرسایی باشد و صاحب فرزند دوم شدن ممکن است حتی دوبرابر سخت و مشکل باشد. چرا که باید هم با احساسات خودمان و هم با احساسات فرزند بزرگترمان دست و پنجه نرم کنیم.

هرچقدر هم که فرزند اول منتظر نوزاد جدید بوده باشد و او را دوست داشته باشد باز هم در این واقعیت تغییری ایجاد نمی کند که فضای خانواده تغییر کرده و برای او این تغییر فضا، به معنی از دست دادن مدلی از زندگی است که قبلا با آن خوگرفته بوده است پس او به شرایط جدید به چشم تهدیدی برای جایگاه امن خودش در خانواده و همچنین در قلب پدر و مادرش نگاه می کند.

گاهی اوقات بچه ها درد و ترسشان را با غرزدن، بروز رفتارهای شکننده وعصبی و هنجارشکنی بروز می دهند. در این مواقع مشاهده درد و ترس کودکان و تایید و درک کردن آن برای ما بسیار ساده است. ولی هر چقدر بچه بزرگتر باشد، توانایی بیشتری برای کنترل احساساتش دارد که می تواند باعث شود احساسات ناخوشایندش از دید رادار ما مخفی بماند.

من در پست “ به کودکان کمک کنیم با نوزاد جدید کنار بیایند” این مشکلات را واکاوی کردم و پیشنهادهایی دادم. مثل همیشه تعدادی از کامنتهایی که در این پست گذاشته شد، از خود پست روشنگرانه تر بودند.

یکی از مادران بسیار فهمیده، پم (Pam) تجربه ای پرمفهوم را در ارتباط با پیشنهاد من برای  به میان کشیدن گاه و بی گاه موضوع احساسات منفی درباره نوزاد جدید با خواهر و برادر بزرگترشان، به اشتراک گذاشته بود.

مطلب من این بود: “به نظر می آید برخی کودکان نسبت به زندگی با نوزاد جدید، به خوبی خود را وفق می دهند، پس چرا ما مشکلاتی را تولید کنیم که از اساس وجود ندارند؟

من معتقدم کودکانی که ظاهرا این تغییر بزرگ زندگیشان را پذیرفته اند و تحمل می کنند بیش از کودکانی که شدیدا بدرفتاری می کنند، به تشویق برای بیان احساسات منفی خود نیازمندند.

هرچقدر هم تغییری در زندگی مثبت تلقی شود، باز هم عناصر” ترس” و “از دست دادن” در آن وجود دارند. اگر این احساسات بیان نشوند، درونی می شوند. شما ممکن است یک کودک خوش رفتار داشته باشید که به احتمال قوی در درون خود در حال رنج کشیدن است.”

فرزندان خوش رفتارمان به کمک نیاز دارند بعد از نوزاد جدید-2-www.mehcom.com

فرزندان خوش رفتارمان به کمک نیاز دارند بعد از نوزاد جدید-2-www.mehcom.com

و کامنت پم : پسر من در ماه نوامبر به دنیا آمد. فرزند اولم 6 ساله است و با نقش جدیدش به عنوان خواهر بزرگتر به خوبی کنار آمده. حتی می توان بگویم گاهی به وی حسادت می کنم چرا که به نظر می رسد توانسته با نوزاد جدید ارتباطی برقرار کند که من هنوز نتوانسته ام و فکرش را هم نمی کردم بتواند این کار را بکند. او بسیار خوشحال بود که بالاخره یک خواهر بزرگتر شده است.

در ماه ژانویه، دخترمان شروع کرد به شکایت کردن درباره گلودردش. ما این گلودردها را به حساب آلرژی یا احساس درد گذرا و مقطعی گذاشتیم و امیدوار بودیم خود به خود خوب شود.

یک روز که از مدرسه اش به خانه برمی گشتیم درون ماشین او دوباره درباره گلودردش شروع به شکایت کرد. ما سعی کردیم راجع به آن صحبت کنیم تا بلکه بتوانیم منشا مشکلش را پیدا کنیم. او به من گفت: “بعضی وقتها احساس گریه کردن دارم ولی نمی دونم چرا و دلم هم نمی خواد گریه کنم.”

دختر فوق العاده من مدتها بود که احساس تغییر و ازدست دادن می کرد و تحت فشار این احساسات بیان نشده، با بغض در گلویش در حال دست و پنجه نرم کردن بود.

خب من این احساسات را خیلی خوب می شناختم. ما سالها برای داشتن این نوزاد جدید تلاش کرده بودیم و من از این که تلاشهای ما به ثمر نشسته بود،غرق در حس شکرگزاری و خوشحالی بودم ولی با این وجود دلم برای مدل قدیمی زندگی سه تاییمان تنگ شده بود.

من آن روز این احساساتم را با دخترم درمیان گذاشتم و این روند تا به امروز ادامه دارد. پس از آن ما تلاش مضاعفی کردیم که دخترمان را از عشق ما به او و اهمیت او در خانواده مان مطمئن سازیم و این تجربه ای آموزنده و مهم برای من بود.

مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده –فرزندپروری -تربیت نوزادان و کودکان همراه با احترام

سایر مطالب از خانم جنت لنزبری :

کودکان و فرزندانمان نیاز به محدودیت دارند-خانم جنت لنزبری

چه جاهایی به کودکان آزادی بدهیم و چه جاهایی ما تصمیم بگیریم

مادران و زنان باردار بدانند که برخی رایحه و بو ها بر جنین شان تاثیر مخرب دارد

به فرزندان خوش رفتارمان کمک کنیم احساسات ناخوشایند خود را بیان کنند

تایید و حمایت کردن احساسات نوزادان و کودکان-جنت لنزبری

هفت دلیل که در برابر گریه نوزادان آرام بمانیم

به کودکان کمک کنیم با نوزاد جدید کنار بیایند-جانت لنزبری

علل واقعی بدرفتاری کودکان را بشناسیم

با دعوای کودکان چه کنیم ؟ دخالت کنیم یا نه ؟

9 راهکار ادب کردن کودکان-بچه بد وجود ندارد

گزارشگری کردن مشکلات بچه ها چیست ؟ و پنج فایده آن

راهنمای کامل دوران بارداری و نگهداری نوزاد تا 2 سالگی کودک

راهنمای کامل دوران بارداری و نگهداری نوزاد تا 2 سالگی کودک

راهنمای کامل دوران بارداری راهنمای کامل دوران بارداری و بچه داری و نگهداری نوزاد از بدو تولد و حتی حاملگی تا 2 سالگی کودک -2 دی وی دی فارسی راهنمای دوران بارداری و نگهداری از کودک از بدو تولد و حتی حاملگی تا ۲ سالگی نوزاد دلبندتان. آیا تصور میکنید تمامی نکات درباره پرورش فرزندات دلبدتان را میدانید ؟ … ادامه مطلب »

آموزش زبان نوزاد – نوزادان به ما چه می گویند ؟

هفت دلیل که در برابر گریه نوزادان آرام بمانیم (1)www.mehcom.com

آموزش زبان نوزاد…اورجینال همه ماها صداهای نا مفهوم  نوزادان را شنیده ایم و همه با خود گفته ایم که این نوزاد که چیزی نمی فهمد پس حتما همین طوری از خودش صدا در می آورد . اما انگار داستان چیز دیگری است . صداهای نوزادان در اصل گفتار و کلام آنها می باشد که می خواهند به ما چیزهایی بگویند … ادامه مطلب »

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی - خانواده خوشبخت-www.mehcom.com

تربیت فرزند و نیازهای روانی، عاطفی – خانواده آسمانی تربیت کودک ،تربیت فرزند ،چگونه بچه هایمان را تربیت کنیم،تربیت فرزند پسر، تربیت فرزند دختر ،تربیت فرزند در اسلام ،تربیت بچه ها، تربیت بچه ،چگونه فرزند تربیت کنیم ،چگونه فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه فرزند خود را خوب تربیت کنیم ،چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم ،چگونه بچه خوب تربیت کنیم … ادامه مطلب »

*********************************************

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان

چگونه والدین بهتری باشیم ؟ روش های ارتباط با نوجوان و جوان-www.mehcom.com

چگونه والدین خوبی باشیم ؟ راه های برقراری ارتباط با کودکان نوجوانان و جوانان (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین بهتری باشیم (خانم دکتر فردوسی پور)اورجینال چگونه والدین خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر خوبی باشیم ؟ چگونه پدر و مادر بهتری باشیم ؟ چگونه با نوجوانان رفتار کنیم ؟ چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟ روش های ارتباط … ادامه مطلب »

*********************************************

مجموعه پزشک کودک – پزشک فرزند خود باشید

مجموعه پزشک کودک - اورجینال-www.mehcom.com

مجموعه پزشک کودک- آیا شما هم دنبال پزشک کودکان خوب می گردید ؟ آیا شما دوست دارید که یک پزشک کودک همیشه به شما جواب بگوید ؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر خدای ناکرده در انتهای شب روزهای خاص تعطیل بچه ای علائمی از بیماری بروز داد باید چه کاری انجام دهید ؟ ما به … ادامه مطلب »

*********************************************

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

مجموعه کامل آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی

آموزش تربیت فرزند از دکتر فرهنگ هلاکویی از تولد تا ۱۹ سالگی آموزش فرزندپروری موفق تربیت صحیح و اصولی کودک و نوجوان تربیت فرزندان از بدو تولد تا سه سالگی دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت کودک دکتر فرهنگ هلاکویی تربیت نوجوان ما برای بسیاری از چیزها هزینه می کنیم مثلا برای تفریح برای سرگرمی برای خوردن و … برای یادگیری بسیاری … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید-18 دی وی دی-www.mehcom.com

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی خرید آموزش خیاطی عمرانی ،خیاطی خانم عمرانی برنامه خانواده، خیاطی خانم عمرانی خانه ی مهر،خیاطی خانم عمرانی در شبکه جام جم ،خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده،خیاطی خانم سیما عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید،آموزش خیاطی تصویری خانم عمرانی،آموزش خیاطی خانم عمرانی با  نمایش فیلم،آموزش خیاطی مبتدی،خرید سی دی آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی،خرید آموزش خیاطی خانم سیما … ادامه مطلب »

*********************************************

خرید اینترنتی آموزش بافتنی – زیبا بپوشید

خرید اینترنتی آموزش بافتنی

خرید اینترنتی آموزش بافتنی مزیت خرید اینترنتی آموزش بافتنی این است که با توجه به قیمت بالای پوشاک بافتنی با کمی هزینه برای خرید آموزش بافتنی براحتی می توانید با کمترین هزینه زیباترین ، قشنگ ترین لباس های بافتنی را برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید ببافید . در ضمن حتی می توانید با بافتن و فروختن تولیدات خودتان … ادامه مطلب »

 

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

about

مطالب مفید

مدیریت وب سایت مهکام ، مجله اینترنتی آموزش خانواده را آقای حسن رامشینی به عهده دارند . ایشان در کنار مشاوره روانشناسی با جمعی دیگر از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور به طور ضمنی به غنای این وب سایت کمک می کنند تا بتوانند مهکام را تبدیل به مرجعی برای رفع مشکلات و مسائل مربوط به روان انسانها نمایند.

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

×