تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

اضطراب از چه سنی آغاز می شود ؟ مشاوره روانشناسی

بنر تبلیغاتی آموزش خیاطی سیما عمرانی-468-60

اضطراب از چه سنی آغاز می شود ؟

[box type=”note” align=”aligncenter” ]مشاوره آنلاین ، مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره فردی ، مشاوره اینترنتی در مهکام [/box]

اضطراب در تمام دوران زندگی و حیات ، همراه انسان است . اما سال اول زندگی کودک و فرزند ما ، نقش ویژه و تعیین کننده ای در شکل گیری اضطراب کودکان دارد.

می دانیم که در سال اول زندگی وابستگی و اتکای کودک به مادر بسیار زیاد است و در دسترس بودن مادر برای برآورده کردن نیازهای عاطفی او در کاهش اضطراب کودک موثر است .

تشویش کودک به هنگام جدا شدن از مادر یا جانشین او باعث اضطراب کودکان به ویژه در سنین 6 تا 10 ماهگی می شود که این اضطراب امری طبیعی است ، اما با برخورد مناسب مادر و حمایت عاطفی کافی بعد از مدتی برطرف می شود.

اضطراب از چه سنی آغاز می شود ؟ مشاوره روانشناسی-مشاوره روانشناسی

اضطراب از چه سنی آغاز می شود ؟ مشاوره روانشناسی-مشاوره روانشناسی

[box type=”note” align=”aligncenter” ]مشاوره آنلاین ، مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره فردی ، مشاوره اینترنتی در مهکام [/box]

گاه کودکان به هنگام برخورد با افراد غریبه و ناآشنا دچار تشویش می شوند و حتی اگر از طرف فرد غیرآشنا محبت و نوازش ببینند ، به شدت می ترسند و گریه می کنند.

این اضطراب نیز قبل از یک سالگی دیده می شود و به تدریج برطرف می شود. ترس کودکان از تنهایی و تاریکی نیز به گونه ای پاسخ اضطراب آلود آن ها به موقعیت است .

 به خاطر کم کردن اضطراب کودک زیر یک سال و ایجاد امنیت و آرامش او به مادران توصیه می شود که حداکثر زمانی را که می توانند با کودک زیر یک سال خود سپری کنند و نیازهای کودک را بدون کم و کاست برآورده کنند .

468-60-بنر تبلیغاتی مدیریت خشم

در سنین پیش دبستانی نیز کودک به دلیل طرز تفکر ویژه اش ، نگرانی ها و اضطراب هایی در ذهن خود دارد که در کنار والدینی آرام و متین این مراحل را نیز پشت سر می گذارد.

در سنین رفتن به دبستان نیز ممکن است اضطراب با علایم گوارشی ، بی خوابی ، شب ادراری یا دل درد همراه باشد.

بعدها با افزایش سن ممکن است علایم اضطرابی کودک نیز تغییر کند ، ولی نکته ی مهم این است که اضطراب سن خاصی ندارد و همان طور که در بالا اشاره شد در سنین مختلف به اشکال متفاوتی خود را نشان می دهد.

برگرفته از کتاب : حملات اضطرابی : چگونه با هجوم اضطراب کنار بیاییم ؟ نوشته خانم زهرا یداللهی

مهکام مشاوره روانشناسی

468-60-بنر-تبلیغاتی-خانواده-موفق

حسن رامشینی

هموطن گرامی : با تشکر از ورود شما به وبسایت مهکام لطفا توجه کنید : 1- می توانید با ارسال مطالب ارزشمند خودتان به مهکام به ارتقای سطح دانش خانواده ها کمک کنید. 2- با استفاده از قسمت نظرات که در زیر تمامی مطالب موجود است ما را در بالا بردن کیفیت وب سایت کمک کنید. قبلا از همکاری شما متشکریم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *